منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
شناسه خبر: 228719
گروه :خبر
2015-10-13_16-38-54

یکی از دلخوری های بسیاری از ورزشکاران استان متاسفانه بحث دریافت جوایزی است که در مسابقات ورزشی می بایست دریافت کنند اما در عمل کم نیستند مواردی که اینچنین نیست و در واقع هیچ جایزه ای در کار نبوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  ورزش پنج، یکی از اقدامات پسندیده در هر رقابتی اعم از ورزشی ، تجلیل و قدردانی از نفرات برتر و برگزیده آن مسابقه است؛ متاسفانه کم دیده نشده در استانی با درآمدهای سرشار مثل هرمزگان که مسابقات برگزار شده اما خبری از اهدای جایزه نبوده .

 

 

حکایت از این قرار است که بسیاری از هیات های ورزشی در استان اقدام به برگزاری مسابقات مختلف می کنند ، بعضا از ارگان ها دولتی و بخش خصوصی اقدام به جذب حامی مالی می کنند و هزینه های برگزاری یک دوره مسابقه با کیفیت را فراهم می کنند ، اما در زمان برگزاری مسابقات و جشنواره های ورزشی خبری از کیفیت مورد انتظار نیست و صرفا برای توجیه این موضوع بوده که گفته شود فلان مسابقه یا جشنواره را برگزار کردیم، غافل از اینکه این اتفاق چه خروجی مثبتی برای ورزش استان داشته باشد .

 

 

حتی در مواردی داستان از این نیز جالب تر می شود دیده می شود که برخی هیات ها که موفق به جذب حامی مالی هم نمی شوند سعی می کنند هزینه های برگزاری را از طریق دریافت ورودی مسابقات تامین کنند . البته این کار ، عمل غلطی نیست و در تمام کشور مرسوم است اما مبالغی برای برگزاری مسابقه در استان مطالبه می شود که بیشتر از عرف مسابقات کشوری است و  این نکته جای تعجب دارد .

 

 

دریافت مبالغی از شرکت کنندگان بدلیل اینکه هزینه برگزاری مسابقات بالا است را منکر نمی شویم اما مشکل اینجاست که با دادن وعده ی دادن جوایز رنگارنگ، ورزشکاری را که کلی هزینه کرده است ، چه برای آماده شدن برای مسابقات و چه برای شرکت در مسابقات را سرخورده و دل سرد می کنند که لطمه جبران ناپذیری به او وارد خواهد شد . بارها دیده شده قبل از مسابقات و جشنواره های ورزشی ورودی گرفته شده از نفرات اما دست آخر برای تقدیر از نفرات برتر به دادن لوح یادبود بسنده شده با این توجیه که مبالغ صرف هزینه های برگزاری مسابقات شده است در شرایطی که قبل از این از دادن جایزه آنچنانی سخن به میان بود!!

 

 

در هفته تربیت بدنی و ورزش به سر می بریم و لازم است فرا رسیدن این هفته را به تمامی زحمت کشان و دریادلان عرصه ورزش هرمزگان تبریک و تهنیت عرض بشود .

 

 

خوب می دانیم که کم نیستند هیات های ورزشی و مسئولین زحمت کشی در هرمزگان که از جان و مال خود نیز برای ارتقا ورزش هرمزگان مایه گذاشته اند اما روی سخن با برخی افراد سود جو ، منفعت طلب و خود خواه است که منافع ورزش استان را فدای منافع شخصی خود میکنند. به همین مناسبت لازم است مسئولین محترم اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستانها در خصوص این مورد توجه و نظارت بیشتری داشته باشند تا کمتر شاهد سرخوردگی و دلسردی جوانان در عرصه ورزش باشیم.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی