منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۲۲
شناسه خبر: 274163
گروه :خبر
1asib
 

کارشناس اجتماعی بهزیستی در نشست آسیب‌های اجتماعی حاجی‌آباد عنوان کرد:

بازی‌های رایانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای دو معضل پیش روی کودکان و نوجوانان

با همکاری اداره بهزیستی و امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان حاجی آباد نشست آسیب های اجتماعی در سالن مرکز مداخله شهرستان برگزار گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم در این برنامه خانم نصیری کارشناس امور اجتماعی از اداره بهزیستی شهرستان حاجی آباد به ارائه مضرات و اثرات مخرب مصرف مواد مخدر، بازی‌های یارانه‌ای و شبکه‌های ماهواره‌ای پرداخت.

وی در خصوص “پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زنان و خانواده ” گفت: آسیب های اجتماعی معلول و پیامد کار در سایر حوزه های اقتصادی،فرهنگی،سیاسی،اجتماعی و…است واگر در سایر حوزه ها کارکرد خوبی داشته باشیم کمتر شاهد بروز آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

نصیری تاکید کرد :به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی حوزه زنان , بحث مشاوره و مددکاری و بکارگیری افراد متخصص در این زمینه , بحث آموزش پیش از ازدواج, تامین امنیت اقتصادی زنان سرپرست خانوار ,تدوین اوقات فراغت زنان لازم است در دستور کار ادارات مربوطه قرار گرفته است.

در ادامه خادمی دبیر آسیب های اجتماعی فرمانداری شهرستان حاجی آباد افزود: هدف این کارگروه ضمن تقویت و توسعه فرهنگ استفاده از مشاوره به طور تخصصی‌تر، تلاش برای تحکیم و تعالی بنیان خانواده بعنوان بنیان اجتماع است.

کارشناس آسیب های اجتماعی نیروی انتظامی حاجی آباد در رابطه با آسیب های نوپدید اجتماعی و راهکارهای کاهش این آسیب ها گفت: بازی‌های رایانه‌ای، آسیب‌هایی دارد که لازم است برای مقابله‌ با این پدیده راه‌کارهایی ارائه شود تا میزان مراجعه کودکان به این نوع بازی‌ها کاهش پیدا کند.

یادآور می‌شود؛ از دیگر موضوعات طرح شده در این دوره آموزی می‌توان به موضوعاتی از قبیل شبکه های مجازی و نکاتی که والدین باید هنگام استفاده خود و فرزندانشان به آن توجه نمایند، شبکه های ماهواره ای و آسیب های اجتماعی و خانوادگی آن، نکاتی که والدین برای استفاده فرزندانشان از موبایل باید به آن توجه کنند و آسیب های اجتماعی موجود در مدارس اشاره کرد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است