منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 346044
گروه :خبر
1906423

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از راه اندازی سرویس جدید خط کشتیرانی لاینر کره ای هایوندای و بازگشت 14 شرکت کشتیرانی لاینر به بزرگترین بندر بازرگانی ایران پس از اجرایی شدن برجام خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ابراهیم ایدنی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استاه هرمزگان با اشاره به پهلوگیری کشتی کانتینر بر “هایوندای گلوری”کره جنوبی با ظرفیت حمل چهار هزار و 800 کانتینر، در اسکله 5 ترمینال یک بندر شهید رجایی، گفت:این کشتی متعلق به سرویس CME به عنوان زیرمجموعه شرکت معتبر کشتیرانی هایوندای(HYUNDAI) از جمله 10 خط کشتیرانی بزرگ  جهان است و چهاردهمین خط مستقیم کانتینری (لاینر) محسوب می شود که پس از برجام به بندر شهید رجایی بازگشته است.

ایدنی با بیان اینکه”هایوندای گلوری” 995 TEU کانتینر وارداتی را تخلیه و یکهزار و 421 TEU کانتینر را بارگیری کرد، اظهار کرد:مبدأ این کشتی بنادر کشور چین و مقصد بعدی آن  بندر سنگاپور می باشد و این خط کشتیرانی از این پس با دو سرویس هفتگی 4 هزار TEU کانتینر را در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری می کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگانافزود: استفاده از بازار 80 میلیونی ایران و کوتاه بودن 70 کیلومتری مسیر بندر شهید رجایی در تنگه هرمز نسبت به بنادر دیگر کشورها را از جمله جذابیت هایی دانست که خطوط کانتینری بین المللی تمایل دارند با حضور در بندر شهید رجایی از آن بهره مند شوند.

وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون، 680 هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی جابجا شده که 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

ایدنی تاکید کرد:با بازگشت خطوط مستقیم کشتیرانی های بین المللی به بندر شهید رجایی پس از اجرایی شدن برجام ، کالاها دو هفته زودتر در چرخه حمل و نقل دریایی جابجا شده اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینکه با افزایش تعاملات بین المللی ، عرضه و تقاضا و اشتغال در بخش فعالیت های اقتصادی دریا محور افزایش یافته و دست بنادر واسطه از چرخه تبادلات تجاری بین المللی ایران کوتاه شده است،خاطرنشان کرد:حمل کانتینر پیشرفته ترین شیوه حمل از نظر ایمنی، سرعت و سهولت جابجایی بین بنادر دنیاست و بندرشهید رجایی ظرفیت جابجایی سالانه 3.3 میلیونTEU کانتینر را دارا است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است