منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
شناسه خبر: 327052
گروه :خبر
13940901000784_PhotoA

طی هفته‌های گذشته و با بازگشت نفتکش‌های خارجی به ایران، صادرات نفت این کشور به بازارهای جهانی افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تنها چند ماه پیش بازگشت نفتکش‌های خارجی به حوزه صادرات نفت ایران بسیار سخت به نظر می‌رسید اما در حال حاضر 25 ابر نفتکش اروپایی و آسیایی در حال حمل نفت ایران به بازارهای جهانی هستند و به نظر می‌رسد مشکل ایران در جذب نفتکش‌ها بر طرف شده است.

تا پیش از بازگشت این نفتکش‌ها به ایران 2 عامل اصلی مانع از همکاری شرکت‌های مالک نفتکش‌ها به ایران می‌شد. یکی از این دلایل تهدید عربستان به قطع همکاری با شرکت‌های کشتیرانی بود که با ایران همکاری می‌کنند.

از دیگر دلایل عدم بازگشت نفتکش‌ها به ایران می‌توان به مشکل بیمه این کشتی‌ها و عدم پوشش کافی بیمه کشتیرانی برای صادرات نفت ایران اشاره کرد. پیش‌تر حداکثر سقف پوشش بیمه برای نفتکش‌های حامل نفت ایران 70 میلیون دلار بود که در حال حاضر و با حل موقتی این مشکل به حدود 100 میلیون دلار افزایش یافته است.

هم اکنون با بازگشت ابر نفتکش‌های بین‌المللی، یک سوم از کل صادرات نفت ایران توسط این نفتکش‌ها انجام می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی