منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۲
شناسه خبر: 283282
گروه :خبر
13941128000378_PhotoA

سخنان سید مقاومت در گرامیداشت روز شهید در لبنان دو بخش داشت، بخش اول یادآوری برخی مناسبت های داخلی و منطقه ای و بخش دوم فرصت ها و تهدیدهای استراتژیک در سطح منطقه ای برای دوستان و دشمنان محور مقاومت بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان شب گذشته در گرامیداشت روز شهید در این کشور به ایراد سخن پرداخت و مواضع جدیدی را با توجه به تحولات منطقه بیان داشت.

سخنان سید مقاومت دو بخش داشت، بخش اول یاداوری برخی مناسبت های داخلی و منطقه ای و بخش دوم فرصت ها و تهدیدهای استراتژیک در سطح منطقه ای برای دوستان و دشمنان محور مقاومت بود.

در بخش یاد‌اوری ها دبیرکل حزب الله لبنان سی وهفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به مخاطبانش یاد‌اور شد و برای دولت و ملت ایران آرزوی پیشرفت کرد. وی همچنین پنجمین سالروز انقلاب ملت بحرین را نیز گرامیداشت و با گریز به جنگ خانمانسوز آل سعود علیه ملت ستم دیده یمن جامعه جهانی را به پایبندی به مسئولیت خود در برابر این جنگ دعوت نمود.

دبیرکل حزب الله علاوه براین یازدهمین سالروز ترور رفیق حریری نخست وزیر فقید این کشور که در سال 2005 توسط عوامل نظام سلطه ترور شد را نیز یادآور گردید. در نهایت سید حسن نصرالله یازدهمین سالروز تفاهم  جنبش حزب الله لبنان با جریان آزاد ملی این کشور را نیز گرامیداشت که به نوعی اعلام حمایت دوباره و تاکیدی بر این بود که حزب الله همچنان بر نامزدی میشل عون برای ریاست جمهوری لبنان اصرار دارد.

در بخش دوم سخنان سید مقاومت، رژیم صهیونیستی و تحولات سوریه عمده‌ترین محور سخنان وی بود و تلاش کرد با تشریح سوابق فعالیت های این رژیم علیه سوریه تلاش ها برای عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی را برای مردم منطقه تبیین نماید.

وی در تمامی بخش های سخنرانی خود قطب نمای حرکت ملتهای منطقه را برخلاف برخی غوغاسالاری ها که تلاش می شود ایران و سوریه را دشمن اعراب وانمود کنند، رژیم صهیونیستی دانست و بر ادامه راه مقاومت در برابر توطئه های این رژیم در منطقه با یاد اوری امکان هدف قرار دادن نقاط حساس و حیاتی این رژیم همچون حیفا تاکید کرد هرچند این یادآوری تماما در لفافه بود و وی سعی کرد این هدف مهم را از زبان رییس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی یاد آوری نماید.

محور و معنای اصلی بیانات سید حسن  در این خصوص این بود که اگرچه حزب الله و متحدانش سرگرم نبرد با تروریست ها در سوریه هستند لیکن هرگز دشمن اصلی خود و راهبرد طلایی نابودی وی را از یاد نخواهند برد و در زمان مناسب برای تحقق این مهم گام خواهند برداشت.به نقل از مرکز مطالعات جهان اسلام سخنان سید حسن نصر الله در این بخش در بردارنده چند نکته است:
* برخلاف فضا سازی های اخیر، حزب الله با شرکت در جنگ علیه تکفیری ها مسئله فلسطین و اولویت مبارزه با رژیم اشغالگر قدس را فراموش نکرد و در دوسال اخیر دو پاسخ قاطع نسبت به حرکات صهیونیست ها داد. موضع پاسخ مقتدرانه پس از شهادت سرداران جهادی همچون شهید الله دادی، شهید قنطار و شهید جهاد مغنیه حاکی از عزم مبارزاتی حزب الله از موقعیت برتر در جنگ با رژیم اشغالگر قدس دارد.
* بسیاری از تحلیل گران رژیم اشغالگر قدس و بعضی از تحلیل گران منطقه اینطور بیان می کنند که حزب الله فاقد مدیریت لازم برای نبرد آتی است و انرژی وی به همراه نیروی انسانی در نبرد میدانی سوریه از بین رفته است. اما سخنان امشب سید حسن نصرالله و پرده برداری از یک هدف مشخص برای اولین بار یعنی سکوهای گازی حیفا و بازتعریف آن به عنوان « همانند انفجار اتمی» نشان از آن دارد که هدف های حزب الله در سرزمین های اشغالی فراموش نمی شود و در بانک هدف بروز رسانی می گردد. این یک هشدار مستقیم در مورد دخالت های صهیونیست ها در منطقه است. البته این مسئله پاسخی به اقدامات خودسرانه کشورهای منطقه و ورودشان به سوریه نیز خواهد بود.
*بسیاری از حامیان تکفیری ها در چند روز اخیر درخواست حمله به سوریه را داشتند و حتی مسئله لشگرکشی میدانی را مطرح کردند. سخنان اخیر سید حسن نصر الله و پاسخ قاطع به این مسئله با عنوان چرایی صلح بعضی از کشورها با رژیم اشغالگر قدس و فراموش آن یک حرکت رو به جلو و مطالبه اجتماعی در جهان عرب است که یقینا انتشار بیانات سید حسن نصر الله با واکنش های اجتماعی همراه خواهدشد.

در مجموع باید گفت این سخنان یک پاسخ قاطع به دخالت فرضی رژیم اشغالگر قدس چه در سوریه و چه در لبنان و رزمایش های اخیر این رژیم در مناطق شمالی، جولان و مزارع شبعا است. خصوصا اینکه دبیرکل حزب الله یکبار دیگر پس از انکه در اثنای جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی را تهدید به موشکباران حیفا کرد، ضربه به این منطقه حساس را در عمق سرزمین‌های اشغالی فلسطین یاد‌اور شد همان جایی که در نخستین روز عید سال 1392 رهبری معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی  در پاسخ به لفاظی های آمریکا و رژیم صهیونیستی که جمهوری اسلامی ایران را در صورت عدم تسلیم پذیری در برابر مطالبات غرب تهدید به حمله نظامی کرده بودند، فرمودند: « اگر غلطی از آنها سر بزند ، جمهوری اسلامی ایران ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد ». یاد آوری این منطقه حساس علاوه براینکه برای صهیونیست‌های زرسالار و شیطان پرست معنای خاصی دارد موید این نکته است که توانمندیهای اطلاعاتی و نظامی حزب الله لبنان و متحدانش همچنان به سوی اصلی ترین دشمن ملت های منطقه یعنی اسراییل نشانه رفته است و انان یک لحظه از این فکر حتی در اوج مشغولیت های منطقه ای غافل نخواهند شد.
از سوی دیگر این سخنرانی  سید مقاومت تاکیدی براین نکته است که اگرچه حواس ها متمرکز بر دشمن اصلی است اما مانع از ان نیست که  طرح سعودی و ترکیه برای ورود به خاک سوریه دیده نشود بلکه وی با یاد آوری پیامدهای این مداخله برای انکارا و ریاض عملا آمادگی جبهه گسترده مقاومت در منطقه جهت یکسره کردن وضعیت برخی پرونده های مفتوح منطقه ای را اعلام می نماید.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است