منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۳
شناسه خبر: 273618
گروه :خبر
image613207

این روز ها که سایه سیاه واردات برخی اقلام آلوده بر مواد مصرفی مردم سنگین تر شده قاچاقچیان هم از غافله عقب نمانده و با وارد کردن 32 تن برنج آلوده پاکستانی بیماری را میهمان سفره های مردم کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حالی هنوز نگرانی مردم از واردات مواد مصرفی آلوده چون روغن پالم و بومیس رفع نشده است که قاچاقچیان نیز به صف واردکنندگان مواد مصرفی آلوده اضافه شدند.
برنج پس از گندم مهمترین محصول کشاورزی است و نقش بسیار بارز و چشمگیری در تغذیه مردم جهان و نیز کشورمان دارد و همینطور این محصول پس از گندم بیشترین سطح اراضی کشاورزی را در جهان به خود اختصاص داده است.
چند سالی است خبر آلوده بودن برنج منتشر می‌شود اما تا به حال این خبرها بیشتر در مورد برنج‌های وارداتی بود، همان برنج های آلوده قانونی که در خاطر بیشتر ایرانیان است، اما در روز های اخیر اخبار منتشر شده حکایت از ورود 32 تن برنج آلوده از طریق قاچاق به کشور دارد که نگرانی شهروندان را دو چندان کرده است.

خطر برنج های قاچاق پاکستانی را جدی بگیرید

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: افرادی که در یکی از روستاهای شهرستان سرباز اقدام به ورود غیرقانونی برنج از کشور پاکستان و دپوی آن می نمودند پس از شناسایی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری مأمورین پلیس آگاهی شهرستان سرباز ، دستگیر و بالغ بر  32 تن برنج با ارزش بیش از 1 میلیارد و 165 میلیون ریال از آنان کشف و پرونده متشکله جهت انجام تشریفات قانونی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی شهرستان ایرانشهر ارسال شد.
سید مرتضی مدنی فدکی بیان داشت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی ایرانشهر پس از بررسی پرونده و اخذ اظهارات متهمین و همچنین با توجه به نوع کالای قاچاق و شواهد و مدارک موجود اقدام به صدور رأی کرد.

کشف بیش از 32 تن برنج قاچاق منجر به محکومیت میلیاردی قاچاقچیان شد
وی افزود: با توجه به رأی صادره، متهم ردیف اول به علت قبول نمودن مالکیت کالا علاوه بر ضبط برنج های مکشوفه به میزان یک میلیارد و دویست میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد همچنین متهمین ردیف های دوم و سوم پرونده نیز به دلیل معاونت در جرم هر کدام 360 میلیون ریال جمعاً 720 میلیون ریال محکوم شدند.
مدنی فدکی ورود بی رویه برنج قاچاق از کشور های همسایه شرقی را یک خطر جدی برای سلامت هموطنان دانست.
وی در این رابطه گفت: از ابتدای سال تاکنون 219 فقره پرونده با موضوع قاچاق برنج  هندی و پاکستانی و با ارزش 11 میلیارد ریال در شعب تعزیرات حکومتی استان مورد رسیدگی قرار گرفته که با توجه به طی نشدن مراحل نظارتی خصوصاً موازین بهداشتی می تواند یک تهدید جدی تلقی شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است