منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
شناسه خبر: 203929
گروه :خبر

یونان این هفته پس از تحمل ۳ میلیارد دلار ضرر اقتصادی بانک های خود را مجدد به روی مشتریان باز خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فرانس ۲۴ اعلام کرد: تعطیلی سه هفته ای بانک ها و مؤسسات مالی کشور یونان که قرار است دوشنبه این هفته به پایان برسد، تا امروز علاوه بر درآمدهای حاصل از صنعت توریسم و جهانگردی، ۳ میلیارد یورو (معادل ۳.۳ میلیارد دلار) به اقتصاد این کشور ضرر زده است.

این در حالیست که ضرر وارد آمده به مشاغل خرد ۶۰۰ میلیون دلار برآورد می شود. بخش صادرات نیز با ضرر ۲۴۰ میلیون یورویی مواجه بوده است. در این مدت، به دلیل ممانعت از پرداخت چک های بانکی، مبلغ ۶ میلیارد یور به حالت بلوکه درآمد.

بانک های یونان از تاریخ ۲۹ ام ژوئن تعطیل شد تا مردم نتوانند از بیم ورشکستگی دولت آتن حساب های خود را خالی کنند. اما، طی یک هفته گذشته و با پشت سر گذاشتن رفراندومی که در آن ۶۱ درصد یونانی ها به پیشنهادات ریاضتی اتحادیه اروپا رای منفی دادند، بالاخره دولت چپگرای «الکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان با بستانکاران اروپایی به توافق رسید.

در نتیجه، بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه گذشته، با اعطای ۹۰۰ میلیون دلار به بانک های یونان و تعهد کوتاه مدت به تأمین مالی آنها، چرخه اقتصاد یونان را مجددا به گردش انداخت.

یونان از دوشنبه شاهد بازگشایی بانک ها خواهد بود هرچند سقف برداشت همان ۶۰ یورو می ماند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است