منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
شناسه خبر: 248822
گروه :خبر
 

اطلاعیه اداره کل مطبوعات داخلی درباره بیمه

بازپرداخت «بیمه خبرنگاری» دوبرابر می‌شود

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به وجود لیست بیمه به عنوان شرط پرداخت یارانه مطبوعات، عنوان کرده است که بیمه خبرنگاران با عناوین مرتبط، از حمایت دو برابری برخوردار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، طی اطلاعیه‌ای از کلیه صاحبان امتیاز رسانه ها خواست فهرست بیمه تیرماه کارکنان خود را حداکثر تا پایان آذرماه به اداره حمایت ارسال کنند.

 

صاحبان امتیاز رسانه ها تصویر فیش واریزی به حساب سازمان تامین اجتماعی و جدول اسامی در قالب فایل ورد (برروی لوح فشرده) به تفکیک شماره بیمه نامه و عنوان شغلی در فهرست بیمه را تا مهلت مقرر به این اداره ارسال کنند.

 

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، این درخواست به دو منظور صورت می گیرد:

 

١. برای پرداخت یارانه بیمه (بر اساس ضوابط مندرج در بسته حمایتی ٩۴)

 

٢. به عنوان شرط پرداخت یارانه (بر اساس بند ۴ اطلاعیه مورخ ٢۵ مهرماه این اداره کل)

 

در این اطلاعیه تصریح شده است: از ابتدای سال بعد و در راستای حمایت از حقوق روزنامه نگاران و تشویق مدیران رسانه ها به بیمه کردن روزنامه نگاران با عناوین شغلی واقعی آنان، در پرداخت یارانه بیمه به رسانه ها علاوه بر ضوابط مندرج در بسته حمایتی ٩۴ یارانه بیمه کارکنان (عودت مبلغ واریزی رسانه به حساب سازمان تامین اجتماعی توسط اداره کل مطبوعات داخلی) بر اساس قاعده زیر خواهد بود:

 

١. برای همکاران تحریریه ای که با عناوین مرتبط (خبرنگار، روزنامه نگار، سردبیر، دبیر گروه، عکاس، مترجم و سایر عناوین مشابه): ٢ برابر مبلغ واریزی به حساب تامین اجتماعی

 

٢. برای سایر عناوین: نصف مبلغ واریزی

 

در بند ۴ اطلاعیه ٢۵ مهرماه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی ذکر شده بود:

 

با هدف حمایت از خبرنگاران و سایر همکاران مطبوعاتی، منبعد چنانچه گروه های زیر فاقد فهرست بیمه کارکنان باشند، یارانه نمی گیرند:

 

١- روزنامه ها، هفته نامه ها و دو هفته نامه های سراسری

 

٢- روزنامه ها و هفته نامه های منطقه ای و استانی

 

٣- روزنامه های محلی

 

ضمناً با هدف حمایت از بنگاه های مطبوعاتی،‌ چنانچه یکی از نشریات یک مجموعه (صاحب امتیاز واحد) دارای فهرست بیمه ای باشد سایر نشریات آن مجموعه از الزام فوق معاف هستند.

 

 

 

همچنین و بر اساس بسته حمایتی سال ٩۴ معاونت مطبوعاتی، یارانه بیمه رسانه ها و حداقل نفرات بیمه شده به این شرح محاسبه و پرداخت می شود:

 

 

یارانه بیمه رسانه ها و حداقل نفرات بیمه شده

 

 

 

 

الف- برای رسانه های خصوصی،‌ تمام مبلغ پرداختی آنان به سازمان تامین اجتماعی و برای رسانه های غیر خصوصی ٣٠ درصد از مبلغ پرداختی آنان عودت می شود، ضمنا فهرست بیمه باید به نام رسانه یا صاحب امتیاز باشد.

 

ب- سقف حمایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، برای ٣ دسته فوق به ترتیب ۶٠٠، ٣٠٠ و ٢٠٠ میلیون ریال برای هر فصل خواهد بود. این سقف برای مؤسسات مطبوعاتی تا ۵٠ درصد قابل افزایش است، مشروط بر آن که برای سایر نشریات خود کد کارگاهی مستقل نداشته باشند.

 

ج- به منظور تشویق روزنامه ها و خبرگزاری ها به بیمه همکاران دفاتر استانی خود، برای پنج روزنامه و خبرگزاری اول کشور (مطابق طرح های رتبه بندی روزنامه ها و خبرگزاری ها) جمعاً تا سقف ٨٠ نفر و برای سایر روزنامه ها و خبرگزاری‌ها تا ۴٠ نفر، یارانه برای بیمه همکاران دفاتر استانی علاوه بر سقف حمایتی مندرج در جدول و به صورت جداگانه تعلق می گیرد.

 

د- با هدف شفافیت، فهرست ارسالی هر رسانه در سایت معاونت مطبوعاتی منتشر می‌شود. در صورت اعتراض هر یک از خبرنگاران تمام وقت هر رسانه که با وجود گذشت شش ماه از همکاری خود هنوز بیمه نشده اند، ‌آن رسانه از فهرست یارانه بیمه حذف می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان