منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
شناسه خبر: 351552
گروه :خبر
91735
 

معاون فرماندار سیریک:

بازسازی واقعه غدیر در بندر کوهستک

معاون فرماندار سیریک گفت: مراسم جشن بزرگ عید غدیر خم همراه با مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در در ساحل جنوبی شهر بندر کوهستک شهرستان سیریک با شرکت برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک در جلسه ستاد پشتیبانی غدیر شهرستان اظهار کرد: دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم متعلق به همه مسلمین جهان است و پیروی و اطاعت از امر الهی بر هر مسلمان واجب و لازم دانست و به همین مناسبت پیوند و اتحاد و همدلی مردم شیعه و سنی شهرستان  اطاعت از ولی امر و خاری بر چشم دشمنان اسلام است.

وی افزود: در جهان اسلام همه به خدای واحد و یگانه ،داشتن قبله مشترک مسلمین، قرآن کتاب خداوند و فرستاده و نجات دهنده بشریت و مبعوث شدن انسانی از بندگان خداوند به نام محمد به پیامبری و آخرین پیامبر خدا برای نجات بشریت همه را مشترکات مهم و ارزشمند مسلمانان برای باهم بودن از طرف خداوند دانست.

عباسی تصریح کرد: الحمدالله در شهرستان سیریک شیعه و سنی دارای پیوند عمیق و ناگسستنی می باشند و در همه برنامه ها ملی و مذهبی اعم از مسئول و غیر مسئول برادر و خواهر همه در اجرا و برگزای خوب و شایسته کمال همکاری و همراهی دارند و این یک نعمت الهی برای همه است.

وی با بیان اینکه غدیر حکم جهانی دارد و شامل حال تمام انسان ها می شودو باید غدیر بزرگ ترین محور وحدت جهان اسلام باشد اظهار داشت: علمای اسلام باید دوباره غدیر را مطالعه کنند تا تفرق جهان اسلام که بزرگ ترین مشکل جامعه اسلامی است از بین برود و دشمنان اسلام نتوانند از آن به نفع اهداف شوم خود استفاده ببرند.

معاون فرماندار سیریک یادآور شد: واقعه غدیر از ابعاد مختلف و از جهات متفاوتی دارای درخشندگی و تلألؤ خاصی در تاریخ اسلام می باشد و کمتر می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم داشته باشد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در مورد دو مولفه مهم حکومت و سیاست در غدیر خم خاطرنشان کرد: غدیر بدان معناست که اسلام مبتنی بر حکومت و سیاست اسلامی است و به حکومت دینی و مدیریت یک جامعه اسلامی توجه دارد.

معاون فرماندار اضافه کرد:غدیر یک نظام عقلانی و فلسفی می باشد و با وحدت اسلامی و انسجام مسلمین هیچ مغایرتی ندارد و باید آن را به شیوه عقلانی و فلسفی و بدور از هر گونه اختلاف افکنی و دو دستگی امت اسلامی معرفی کنیم.

عباسی عنوان کرد: مراسم جشن بزرگ غدیر همراه با بازسازی واقعه غدیر خم در سومین دوره خود در شهرستان سیریک در روز سه شنبه 30شهریور ماه مقارن ساعت 16در ساحل جنوبی شهر بندر کوهستک با حضور گسترده برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری برگزار می شود.

وی ابراز کرد: به همین مناسبت کاروان غدیر در سطح شهرستان سیریک با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در روستاهای شهرستان  برنامه ها و فعالیت های متنوع فرهنگی از عید سعید قربان تا عید سعید غدیر خم در قالب دهه امامت و ولایت برگزار می کنند.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان