منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 194914
گروه :خبر
13930823000161_PhotoA

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: من نمی‌دانم آیا می‌شود افرادی بیایند و از مراکز نظامی و امنیتی ما بازدید کنند و چشم، فهم و درکشان به طور کلی بسته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب موقت نمازجمعه این هفته تهران، در خطبه‌های نمازجمعه امروز به موضوع بازرسی مدیریت شده اشاره کرد و اظهار داشت: من نمی‌دانم آیا می‌شود افرادی بیایند و از مراکز نظامی و امنیتی ما بازدید کنند و چشم، فهم و درکشان به طور کلی بسته شود.

وی افزود:‌ برای من این نوع بازرسی مبهم است بنابراین همه را سفارش به تأکیدات مقام معظم رهبری می‌کنم که فرمودند به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم از مراکز نظامی و امنیتی ما بازدید کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران، با تأکید بر اینکه در مقابل دشمن باید قدرت نشان داد، گفت: شکی نیست که آمریکا به توافق با ایران بیشتر نیاز دارد بنابراین وقتی مقاومت ملت ایران را درک کرد و فهمید مردم در امر اقتصاد روی پای خود ایستاده‌اند به فرض که این تحریم‌ها هم بماند مردم باز با اقتصاد مقاومتی کارها را اداره می‌کنند. بنابراین در صورت فهم این مقوله‌ها توسط آمریکا آنها به توافق با ایران تن در می‌دهند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تأکید کرد: این یک تصور اشتباه است که بگویند ایران با تحریم‌ها فلج شده و برای تسلیم کردن این کشور باید تحریم‌ها را بیشتر کرد. این مردم با تمام قدرت ایستاده‌اند. این اقدامات آمریکایی‌ها نیز اثری نخواهد داشت، همچنان که شاه نیز به این نتیجه رسید کشتار مردم بی‌فایده است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها اگر قدرت ایران را نفهمند توقعات فراوانی بر اساس زیاده‌خواهی‌های خود خواهند داشت، گفت: به اعتقاد بنده تمام این خطرات (بازدید از مراکز امنیتی، نظامی، بازجویی از دانشمندان هسته‌ای و نخبگان) با یک امر متوقف خواهد شد و آن این که باید به آمریکا فهماند که ایران کشوری قوی است و در مقابل این تحریم‌ها و تهدید‌ها سر فرود نخواهد آورد.

وی خطاب به تیم مذاکره‌کننده ایرانی خاطرنشان کرد: عزیزان باید به طرف مقابل به ویژه آمریکا بفهمانند که مردم ایران بر رفع تحریم ظالمانه پافشاری دارند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران اضافه کرد: مسئله تحریم و اصرار بر تحریم برای این است که ما این تحریم‌ها را ظالمانه می‌دانیم اما دشمن بداند ایران با اقتصاد مقاومتی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی روی پای خود ایستاده و تحریم‌ها گرچه مشکل ایجاد کرده اما ما را فلج نکرده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه در این صورت هیأت ایرانی با پشتوانه قوی مردمی مذاکره می‌کند، گفت: مذاکره یک نوع میدان رزم است. رزمنده با رجز کوبنده دل طرف دشمن را خالی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور با شکوه مردم در تشییع پیکر شهدای گمنام و غواص اشاره و تصریح کرد: مرحبا به این مردم خوب و زمان‌شناس که چه عالی به این گلگون‌کفن‌ها ابراز ارادت و وفا کردند.

به گفته خطیب موقت نمازجمعه تهران پیام تجدید مردم در تشییع پیکر شهدا این است که ما هنوز بر مبانی انقلاب معتقد و پایبندیم و به مقام بالای شهدا و به روح بلند آنان عرض ارادت و اخلاص داریم.

وی همچنین به بازتاب و انعکاس تشییع پیکر شهدای غواص در رسانه‌های داخلی و خارجی اشاره کرد و افزود: این تجلیل مجلل انعکاس جهانی داشت و تلویزیون هم خوب عمل کرد و صحنه‌ها را به مردم نشان داد، البته تلویزیون انعکاس خارجی این رویداد را نیز به مردم به خوبی نشان داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به پیام شهدا اشاره کرد و گفت: پیام خود شهدا نیز این است که در این کشور انسانهای فراوانی هستند که جان و تمام زندگی‌شان را در راه انقلاب تقدیم خواهند کرد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به حضور حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق نیز گفت: تحکیم روابط ایران و عراق به همت الهی برقرار شد. ای کاش جهان اسلام و کشورهای اسلامی پشتوانه‌ خود را در برابر دشمن محکم می‌کردند.

وی در مورد حمله بی‌رحمانه آل سعود به مردم یمن نیز خاطرنشان کرد: مردم یمن مظهر دو حرکت هستند، نخست مقاومت که با حال روزه زیر بمباران و موشک عربستان مقاومت می‌کنند و دوم شرارت سعودی‌هاست.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود از مصوبه مجلس شورای اسلامی در الزام دولت به مسائل هسته‌ای ضمن تشکر از نمایندگان مجلس خطاب به مسئولان گفت: به مسئولان تذکر می‌دهم که هفت اصلی که مقام معظم رهبری در مرقد امام به عنوان مشی امام تبیین فرمودند توجه داشته باشند.

 آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه اول خود نیز گفت: خواهران محترمی که رعایت حجاب نمی‌کنید و بدحجابید بترسید که وقتی سر از قبر بیرون می‌آورید مهر دشمن خدا به شما زده می‌شود.

وی افزود: شما با بدحجابی آمریکا را خوشحال کردید، دشمن اسلام را خوشحال کردید، بنابراین کسی که دشمن اسلام را خوشحال کند خود هم دشمن اسلام است. بنابراین بفهمید چه می‌کنید. مبادا خدایی ناکرده چنین مهری به پیشانی خانمی زده شود.

خطیب موقت نمازجمعه تهران تأکید کرد: مبادا کارهایی انجام بدهید که اگر انقلاب خدایی ناکرده آسیب ببیند در قیامت می‌گویند تو هم در این آسیب شریک هستی.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه با ترک امر به معروف و نهی از منکر انقلاب آسیب دید، گفت: مسئولین، زعما اگر چهار غفلت صورت بدهید انقلاب از دست می‌رود اگر به اصول توجه نکنید انقلاب آسیب می‌بیند.

وی افزود: غفلت، تضییع اصول و چسبیدن به فروع، روی کار آوردن انسان‌های نالایق و کنار زدن انسان‌های صالح را از مواردی است که مقام معظم رهبری در مرقد امام بی توجهی به این مباحث را سبب سقوط انقلاب دانستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است