منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
شناسه خبر: 299230
گروه :خبر
IMG-20160329-WA0038

مدیر اداره بندر و دریانوردی تیاب میناب با اشاره به اینکه۴۰ هزار گردشگر از تالاب بین المللی تیاب میناب بازدید کرده اند، اظهار کرد: از 28 اسفند ماه سال گذشته تا 9 فروردین سال جاری 40 هزار گردشگر با حضور در تیاب از مواهب طبیعی این بندر و جنگل های حرا تالاب بین المللی تیاب بازدید کردند.

محمدامین امانی مدیر اداره بندر و دریانوردی تیاب میناب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز ، با اشاره به اینکه۴۰ هزار گردشگر از تالاب بین المللی تیاب میناب بازدید کرده اند، اظهار کرد: از 28 اسفند ماه سال گذشته تا 9 فروردین سال جاری 40 هزار گردشگر با حضور در تیاب از مواهب طبیعی این بندر و جنگل های حرا تالاب بین المللی تیاب بازدید کردند.

 

وی با بیان اینکه ۲۲ شناور دارای مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی به گردشگردان خدمات ارائه می کنند؛افزود: این شناورها پس از بازرسی از نظر فنی و ایمنی موفق به دریافت مجوز موقت طرح گردشگری نوروزی در تالاب بین المللی تیاب شدند.

 

وی بیان کرد: سه شناور همیارناجی با استقرار در بندر تیاب سلامت سفر و گردش در این منطقه را تضمین کرده اند که این این شناورها با هدف امداد و نجات غریق در مواقع بروز حادثه در تالاب به صورت شبانه روزی مشغول گشت زنی هستند.

 

این مسئول ادامه داد: در راستای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران ۱۰ نفر از پرسنل اداری و شرکتی اداره بنادر شهید باهنر هرمزگان در قالب طرح نوروزی در تیاب مستقر هستند.

 

مدیراداره بندر و دریانوردی تیاب میناب اضافه کرد: تهیه جلیقه و رینگ نجات در اندازه بزرگسال و کودک و حضور یک غواص حرفه ای مجهز به تجهیزات کامل غواضی در زمینه ایمنی گردشگران از دیگر اقداماتی است که در بندر تیاب فراهم شده است.

 

وی تصریح کرد: در راستای حفظ ایمنی گردشگران، روزانه و به شکل مستمر تمام تردد در تالاب تیاب از طریق ارتباط رادیویی کنترل می شود.

 

وی با اشاره به مناظر زیبا و چشم اندازهای طبیعی در بندر تیاب، اظهار کرد: علاوه بر خور و تالاب بین المللی، منطقه شغون در تیاب نیز دارای ساحلی زیبا و پوشیده از جنگل حرا و درختان مانگرو یکی از بهترین مناطق برای طبیعت گردان و علاقمندان به گردش دریایی است.

 

وی بیان کرد: منطقه شغون در چهار کیلومتری دهانه خور و تالاب قرار دارد و با خود بندر 5 کیلومتر فاصله دارد که امکان تردد تا آن به وسیله خودرو هم میسر و ممکن است و گردشگران می توانند با حضور در این منطقه زیبا از ساحل بکر و پس کرانه آن لذت ببرند.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است