منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۲۰
شناسه خبر: 273931
گروه :خبر
index

اعضاء کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با فعالیت های بزرگترین بندر تجاری کشور و دروازه طلایی اقتصاد ایران آشنا شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد علی اصل سعیدی پور،معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در نشست با اعضاء کارگروه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیران دبیرخانه این شورا حرکت در مسیر جهانی شدن و گرفتن سهم بیشتر از حمل و نقل منطقه را به عنوان چشم انداز پیش روی بندر شهید رجایی توصیف کرد.

سعیدی پور با اشاره به کلیدواژه اصلی موفقیت این بندر گفت: ایمنی در حمل کالا و صرفه اقتصادی یکی از مهم ترین مزیت های حمل و نقل دریایی است که بندر شهید رجایی با همین رویکرد و ایجاد تمهیدات لازم در راستای ارایه خدمات بهینه به کشتی ها، گام های بلندی برداشته است.

فرصت های طلایی در دوران پسابرجام

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اشاره به به وجود آمدن فرصت های طلایی برای فعالیت های تجاری در دوران پسابرجام، تاکید کرد: در این میان بندر شهید رجایی می تواند نقش مهمی در بازارهای جهانی ایفا کند.

وی افزود: 53 درصد کل عملیات بندری کشور در بندر شهید رجایی انجام می شود و در حال حاضر پایانه های حمل کالاهای کانتینری و غیرکانتینری با جذب سرمایه گذار در این بندر در دست احداث است.

توسعه شبکه ریلی؛ اولویت مهم بندر

سعیدی پور توسعه خدمات حمل و نقل ریلی را در بندر شهید رجایی یک ضرورت دانست و افزود: توسعه شبکه ریلی پسکرانه و نیز ایجاد خطوط ریلی درون بندر برای سهولت در جابجایی کالاها در اولویت برنامه ها قرار دارد.

توسعه خدمات سوخت رسانی به کشتی های تجاری

این مقام مسئول توسعه خدمات سوخت رسانی به کشتی های تجاری را از دیگر اولویت های این بندر دانست و ادامه داد: بندر شهید رجایی در این زمینه اقدامات گسترده ای انجام داده و سرمایه گذرای های کلانی صورت گرفته است.

وی ساخت سیلوی 100 هزار تنی غلات را از دیگر برنامه های بندر شهید رجایی در اهداف کلان و بلند مدت آن معرفی کرد.

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در بندر شهید رجایی

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این بندر از ابتدای تاسیس تاکنون را حدود یک میلیارد دلار اعلام کرد.

وی در بخش نهایی اظهارات خود خواستار بازنگری در قوانین و مقررات و بروزرسانی فرآیندها در تمامی حوزه ها و در ارتباط با دستگاه های دیگر دستگاه های دولتی برای ارائه هرچه بهتر خدمات در این بندر شد.

پس از پایان این نشست، اعضاء کارگروه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مدیران دبیرخانه شورا از امکانات و قابلیت های بزرگترین بندر تجاری کشور، کشتی های داخلی و خارجی پهلو گرفته در اسکله ها و عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری کشور بازدید کردند.

اراضی پشتیبانی، پایانه های کانتینری، فله و فازهای2 و 3 طرح توسعه  و زون نفتی بندر خلیج فارس از جمله بخش های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بود که مورد بازدید این هیأت قرار گرفت.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی