منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۶
شناسه خبر: 182305
گروه :خبر
13940209000667_PhotoA

پلیس شهر بالتیمور اعلام کرد روز جمعه ۳۸ آمریکایی به علت تظاهرات و ۱۵ تن دیگر هم به علت نقض مقررات منع آمد و شد بازداشت شدند.

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس آمریکا در ادامه سرکوب اعتراضات به نژادپرستی در این کشور، ده‌ها ساکن بالتیمور را بازداشت کرد.

به دنبال اعتراضات به مرگ «فردی گری» جوان 25 ساله سیاهپوست آمریکایی توسط مأموران پلیس در شهر بالتیمور، اعتراضات به قتل نژادپرستانه این جوان این شهر و چندین شهر دیگر آمریکا را دربرگرفت به نحوی که مقامات دولتی ضمن استقرار گاردملی،‌مقرررات منع آمد و شد اعمال کردند.

اداره پلیس «بالتیمور» روز پنج‌شنبه اعلام کرد که حکومت نظامی را تا اواخر هفته (شنبه و یکشنبه) تمدید می‌کند. کمیسر «آنتونی باتس» در یک کنفرانس خبری از تمدید حکومت نظامی در بالتیمور خبر داد و گفت که احتمالاً راهپیمایی‌های بزرگی طی اواخر هفته در این شهر برگزار خواهد شد.

هرچند گزارش مرگ «گری» محرمانه مانده و به صورت عمومی منتشر نشده، اما دادستان پرونده اعلام کرده است که وی پس از بازداشت خشونت‌آمیز توسط پلیس و انتقال به خودروی ون، از ناحیه گردن دچار 80درصد آسیب نخاعی شده است.

اعتراضت به بالتیمور منحصر نبود و روز گذشته در شهر فیلادلفیا معترضان به خیابان‌ها آمدند. نیروهای دولتی طبق معمول،‌ برای سرکوب معترضان از زور استفاده کرده و با تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی برخورد کردند(جزئیات بیشتر).

پلیس بالتیمور روز شنبه(امروز) اعلام کرد که روز جمعه 38 آمریکایی به علت تظاهرات و 15 تن دیگر هم به علت نقض مقررات منع آمد و شد بازداشت شدند.

از سوی دیگر در تظاهرات به مناسبت روز جهانی کارگر در سیاتل آمریکا،‌ کارگران تظاهرات اعتراضی برپا کردند که نیروهای دولتی با این تظاهرات هم با سرکوب و بازداشت مواجه شدند. در خبرها آمده حداقل 15 کارگر شرکت‌کننده در این تظاهرات بازداشت شدند.

البته اداره پلیس سیاتل درباره اعتراضات به مناسبت روز جهانی کارگر ادعا کرد که این معترضان بودند که دست به خشونت زده و حداقل «سه مامور پلیس» این شهر را زخمی کردند. این اداره همچنین از بازداشت سه نفر از معترضان خبر داده است.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز هم گزارش داد نیروهای پلیس شهر سیاتل برای مقابله با معترضان از گاز فلفل و نارنجک‌های بی‌حس کننده استفاده کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور