منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 269097
گروه :خبر
13941025000248_PhotoA

۱۹ شخصیت دانشگاهی در ترکیه از طرح موسوم «دانشگاهیان برای صلح» حمایت کرده بودند که در پی این مسئله ۱۲ نفر از آنها بازداشت شده‌اند و قرار است ۷ نفر دیگر نیز بازداشت شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادستانی شهر «کوجالی» (غرب ترکیه) از 19 شخصیت آکادمیک این شهر به خاطر حمایت آنها از طرح «دانشگاهیانی به خاطر صلح» بازپرسی کرد.

خبرگزاری «آناتولی» گزارش داد که این طرح خواستار توقف عملیات نظامی است که از هفته پیش در شرق و جنوب شرق ترکیه آغاز شده است.

در همین راستا، مسئولان ترکیه‌ اعلام کردند که 12 شخصیت دانشگاهی از مجموع 19 نفر بازداشت شده‌اند و 7 نفر دیگر نیز به زودی بازداشت خواهند شد.

به گزارش این خبرگزاری، به خاطر عملیات نظامی که از آغاز ماه دسامبر گذشته در شهرک‌های «سور» در «دیار بکر» و «جزره» و «سیلوبی» واقع در «شرناق» ده‌ها هزار نفر از مناطق شرق ترکیه مهاجرت کردند.

طرح «دانشگاهیانی از برای صلح» برای توقف این عملیات نیروهای ترکیه است که به خاطر آن نیز امضا جمع شد. این در حالی است که 2 هزار شخصیت دانشگاهی در ترکیه از این طرح حمایت کرده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است