منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 314606
گروه :خبر
13950214000516_PhotoA

طبق آمار وزارت کشور فرانسه، از زمان آغاز اعتراضات نسبت به اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته تاکنون، حدود یکهزار نفر در سراسر فرانسه به بازداشت پلیس درآمده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،شهرهای مختلف فرانسه از حدود دو ماه پیش صحنه برگزاری تظاهرات‌ها و اعتراض‌های مردمی مختلف به اصلاحات دولت در زمینه قانون کار است.

بنابر اعلام وزارت کشور فرانسه، از زمان آغاز اعتراضات و تظاهرات‌ها نسبت به اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته تاکنون، حدود یکهزار نفر بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «برنار کازونوو» وزیر کشور فرانسه اعلام کرده که از زمان آغاز جنبش مخالفت با اصلاحات قانون کار در فرانسه طی دو ماه گذشته، 961 نفر در سراسر کشور بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند که تنها 214 مورد از این بازداشت‌ها به تظاهرات پنجشنبه گذشته پاریس و حومه آن مربوط می‌شود.

مخالفان اصلاح قانون کار که دولت سوسیالیست فرانسه با هدف کاهش بیکاری ده درصدی در کشور ارائه کرده است، می‌گویند این اصلاحات حقوق کارگران و امنیت شغلی جوانان را به خطر می اندازد.

دولت فرانسه از طرح اصلاحات جنجال برانگیز خود دفاع کرده و آن را در راستای ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی بیشتر دانسته است. اما اتحادیه‌‌ها و دانشجویان معتقدند این طرح زمینه اخراج کارکنان را برای شرکت‌های که مشکلات مالی دارند، تسهیل می‌کند.

دولت سوسیالیست فرانسه هدف خود را از تغییر قانون کار برانگیختن بنگاه‌های اقتصادی به استخدام و جذب بیشتر جوانان و جلوگیری از گسترش بیکاری در این کشور اعلام کرده اما مخالفان می‌گویند که اصلاحات پیشنهادی دولت وضعیت شاغلان را شکننده‌تر می‌کند.

قرار است لایحه پیشنهادی دولت برای اصلاح قانون کار از امروز سه‌شنبه سوم ماه می در مجلس ملی فرانسه به بررسی گذاشته شود.

در زیر به تصاویری چند از تظاهرات‌های اعتراض‌آمیز فرانسویان نسبت به اصلاحات قانون کار می‌پردازیم:

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور