منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ - ۲۳:۴۶
شناسه خبر: 203899
گروه :خبر
13940427000138_PhotoA

بیانات مقام معظم رهبری در مورد مذاکرات هسته‌ای و تداوم سیاست‌های ضد استکباری کنونی پس از اجرای توافق، بازتاب بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های خبری جهان داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیانات امروز مقام معظم رهبری در جمع نمازگزاران عید فطر بازتاب گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های خبری جهان داشت.

با توجه به آنکه این بیانات چند روز پس از جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای در وین انجام شد، در اغلب این گزارش‌ها به دو نکته حمایت رهبر انقلاب از تیم مذاکره‌کننده ایرانی از یکسو و تاکید بر تداوم سیاست‌های انقلاب و استکبارستیزی، اشاره شده است.

 • پایگاه اینترنتی شبکه خبری یورو نیوز در گزارش خود نوشته است که به گفته رهبر ایران، «توافق هسته‌ای تاریخی که با قدرت‌های جهانی به دست آمد، موضع این کشور در قبال ایالات متحده را تغییر نمی‌دهد.»

این شبکه همچنین اشاره کرده است که رهبری ایران به سیاستمداران داخلی توصیه کرده است که با دقت مفاد سند به دست آمده را بررسی کنند تا اطمینان یابند که «منافع ملی ایران خدشه‌دار نمی‌شود.»

 • روزنامه نیویورک‌تایمز نیز در گزارشی نوشته است که رهبر ایران در صحبت‌های خود، از تیم مذاکره‌کننده ایرانی اعلام حمایت کرده است. این روزنامه همچنین مدعی شده است که رهبر انقلاب با عدم انتقاد مستقیم از توافق، به تلویح بر آن مهر تائید زده است.

نیویورک‌تایمز در ادامه نوشته است: «همزمان، وی بر انتقاد خود از قدرت‌های غربی و اسرائیل تاکید کرد و گفت توافق، به معنی نشانه‌ای دال بر پایان خصومت با آن‌ها نیست.»

 • خبرگزاری رویترز هم نوشته است که رهبر ایران از اظهار نظر در مورد توافق حاصل‌شده خودداری کرد و در عین حال بر لزوم ادامه سیاست‌های ضداستکباری کنونی تاکید کرد.

در مطلب رویترز که در ده‌ها رسانه نیز بازنشر شده، آمده است: «آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران روز شنبه از قضاوت در مورد توافق هسته‌ای خودداری کرد، اما در عین حال در یک سخنرانی آتشین، بر تداوم مخالفت با ایالات متحده و سیاست‌های خاورمیانه‌ای آن تاکید کرده و گفت واشنگتن به دنبال “تسلیم” ایران بوده است.»

 • پایگاه خبری «اسپوتنیک» (نووستی) روسیه هم گزارشی را به بیانات رهبری اختصاص داده و نوشته است که تهران همچنان واشنگتن را دارای خوی استکباری می‌داند.

این پایگاه با تاکید بر اینکه به گفته رهبر ایران سیاست‌های تهران در قبال غرب تغییر نمی‌کند، نوشته است: «وی افزود که توافق هسته‌ای دیدگاه ایران نسبت به “دولت مستکبر ایالات متحده” را عوض نمی‌کند، چراکه به عقیده وی، مواضع واشنگتن و تهران در موضوعات منطقه‌ای کاملا متضاد است.»

 • روزنامه انگلیسی ایندیپندنت هم با بیان اینکه تهران به سیاست‌های کنونی خود، پس از توافق هسته‌ای هم ادامه می‌دهد، نوشته است که تهران همچنان پشتیبان متحدان منطقه‌ای خود خواهد بود.

ایندیپندنت نوشته است: «به گفته آیت‌الله (خامنه‌ای)،‌ یکی از موارد مهم اختلافی با ایالات متحده، یعنی حمایت ایران از “دوستانش” در منطقه، جمله سوریه، حماس در غزه، حزب‌الله در لبنان و متمردین شیعه در یمن، به واسطه توافق تغییر نخواهد کرد.»

 • پایگاه تایمز اسرائیل هم در مطلبی تحت عنوان «(آیت‌الله) خامنه‌ای از شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل مردم، تمجید کرد»، نوشته است که رهبر ایران همچنین تاکید کرده است که سیاست‌های کنونی علیه آمریکا ادامه می‌یابد.

در بخشی از این گزارش آمده است: «در این مراسم، گفته‌های وی با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، مورد استقبال قرار گرفت.»

 • خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی که بسیاری از رسانه‌ها به بازنشر آن پرداخته‌اند، نوشته است که تهران می‌گوید توافق اخیر و مذاکره با آمریکا تنها به مسئله هسته‌ای محدود است و ایران در مورد موضوعات دیگر، وارد مذاکره با واشنگتن نمی‌شود.

در بخشی از گزارش آسوشیتدپرس همچنین آمده است: «(آیت‌الله) خامنه‌ای گفت مذاکرات با واشنگتن تنها به موضوع هسته‌ای محدود بود و اینکه امکان گفت‌وگو یا توافق در موضوعات دیگر با ایالات متحده وجود ندارد.»

 • نشریه فایننشال تایمز هم گزارش خود را با محوریت ادامه مخالفت ایران با سیاست‌های آمریکا تنظیم کرده و در عین حال نوشته است که رهبری ایران بار دیگر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اعلام حمایت کرد، اما بر لزوم بررسی دقیق توافق نیز تاکید داشت. فایننشال تایمز مدعی شده است که تاکید بر لزوم بررسی توافق، با هدف باز گذاشتن راه برای اقدامات تلافی‌جویانه در برابر کنگره آمریکا، صورت گرفته است.

در بخشی از گزارش این نشریه آمده است: «آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران و تصمیم‌گیرنده نهایی در این کشور، روز شنبه وعده کرد فارغ از سرنوشت توافق هسته‌ای به دست آمده با قدرت‌های جهانی، در دشمنی این کشور با ایالات متحده یا رویکردهای ضداسرائیلی در منطقه، تغییری ایجاد نشود.»

 • شبکه خبری راشاتودی در گزارش خود با بیان اینکه رهبر ایران تاکید کرد تهران همچنان «مخالف سیاست‌های منطقه‌ای ایالات متحده است»،‌ نوشته  است که آیت‌الله خامنه‌ای همچنین بر لزوم مداقه در سند به دست آمده، تاکید کرد.

در این گزارش آمده است: «(آیت‌الله) خامنه‌ای همچنین به دولت ایران توصیف کرد که توافق را با دقت بررسی کنند تا از حفظ منافع ملی این کشور، اطمینان حاصل کنند.»

 • شبکه اسکای نیوز عربی نیز با پوشش سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حمایت ایران از یمن و فلسطین گزارش داد که رهبر ایران در روز عید فطر متعهد شد که از انقلابیون یمن حمایت کند و در مقابل آمریکایی‌ها سر تسلیم فرود نیاورد.
 • پایگاه مصری «محیط» ضمن پوشش بخشی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز عید فطر درباره «عدم تغییر سیاست ایران در قبال آمریکا حتی بعد از توافق» نوشته که آیت‌الله خامنه‌ای خواهان اعتراف ایالات متحده آمریکا به اشتباهات خود است.
 • پایگاه خبری «العربی الجدید» نیز با اشاره به اظهارات ضد آمریکایی امروز مقام معظم انقلاب اسلامی درباره اینکه «سیاست ایران در قبال آمریکا غیر قابل تغییر است»، نوشت: «(آیت‌الله) خامنه‌ای با وجود حصول توافق هسته‌ای بین گروه 5+1 و ایران متعهد شد که با آمریکا مقابله کند.»
 • روزنامه انگلیسی گاردین هم گزارش داد که رهبر ایران در سخنرانی امروز خود بر تداوم مخالفت با آمریکا و سیاست‌های این کشور، تاکید کرد.

گاردین نوشته است: «آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران می‌گوید تهران به مخالفت با ایالات متحده و سیاست‌ خارجی آن، فارغ از نتیجه مذاکرات هسته‌ای، ادامه می‌ده. رهبر همچنین از قضاوت در مورد توافق خودداری کرد.»

 • روزنامه وال‌استریت‌ژورنال هم در گزارش خود به تاکید ایران بر ادامه سیاست‌های ضدآمریکایی اشاره کرده و نوشته است: «آقای خامنه‌ای گفت کشورش در برابر زیاده‌خواهی تسلیم نمی‌شود و وعده داد که سیاست‌های خود در حمایت از متحدان منطقه‌ای‌اش را که مخالف ایالات متحده و اسرائیل هستند، ادامه دهد.»
 • ​​​​شبکه ان‌بی‌سی نیز در پایگاه اینترنتی خود گزارشی با موضوع سخنرانی امروز رهبر انقلاب منتشر کرده و نوشته است: «آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران روز شنبه در یک سخنرانی آتشین، رأیی در مورد توافق هسته‌ای اعلام نکرد، اما گفت مخالف کشورش با ایالات متحده “مستکبر” هرگز تغییر نمی‌کند.»
 • خبرگزاری «جیهان» ترکیه هم به این همین مسئله اشاره کرده و نوشته است: «(آیت‌الله) خامنه‌ای همچنین گفت شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل که هفته گذشته در راهپیمایی‌های آخرین جمعه ماه رمضان (روز قدس) سر داده شد، جهت‌گیری سیاسی جمهوری اسلامی را روشن کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند