منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۸
شناسه خبر: 201787
گروه :خبر
13940420000354_PhotoA

مطبوعات کویتی سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان بویژه بخش مربوط به قدردانی وی از تعامل عاقلانه حکومت کویت با انفجار انتحاری این کشور را در صفحات نخست خود بازتاب دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رسانه‌های کویتی سخنرانی جمعه شب (دیشب) «سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب‌الله لبنان را پوشش دادند و بر روی بخشی از سخنان وی که در مورد کویت بود متمرکز شدند.

وبگاه خبری «الرأی» در این باره با عنوان «دبیرکل حزب‌الله نشان درود برای امیر کویت فرستاد» به نقل از سید حسن نصرالله نوشت:‌ امیر،‌ حکومت و مجلس کویت و نیز رسانه‌ها و سُنی و شیعه نمونه خوبی برای چگونگی تعامل با انفجار انتحاری در مسجد امام صادق (ع) ارائه دادند. وی تاکید کرد آنچه در کویت در تعامل با این انفجار انجام شد اقدامی انسانی و اخلاقی بود که انسان جز قدردانی و فرستادن تحیت کار نمی‌تواند انجام دهد و امیدواریم این رفتار کویت الگویی برای کل منطقه باشد.

نصرالله در ادامه گفت: آنچه امیر و حکومت و ملت کویت انجام دادند تهدید به فتنه مذهبی و تخریب کشور را به فرصتی برای وحدت و همبستگی ملی و نیز تقویت امنیت در مقابل تکفیری‌ها تبدیل کرد.

روزنامه دولتی «الوطن» نیز با همان تیتر وبگاه خبری «الرأی» به همین بخش سخنان نصرالله تمرکز کرد و در ادامه به این سخنان نصرالله اشاره کرد : اسرائیل مادر ترویسم است اما خودش را مانند یک مخالف تروریسم نشان می‌دهد.

الوطن سپس به نقل از نصرالله در روز جهانی قدس افزود:‌ نمی‌توانی با فلسطین باشی مگر اینکه با جمهوری اسلامی ایران باشی. اگر دشمن ایران باشی دشمن فلسطین و قدس هستی زیرا تنها امید باقیمانده برای بازگرداندن فلسطین ،‌ایران و کمک این کشور به جنبش‌های مقاومتی است (جزئیات بیشتر).

در انفجار کویت حدود دو هفته پیش 27 شیعه شهید و 227 تن دیگر زخمی شدند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور