منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
شناسه خبر: 316192
گروه :خبر
13950215000338_PhotoA

آتش سوزی گسترده در جنگل های کانادا همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی شده است به ۲ برابر افزایش یابد تولید نفت کانادا هم با روزانه یک میلیون بشکه کاهش به دامنه رشد قیمت نفت افزوده است، اما این افزایش تا کجا پیش خواهد رفت؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌طی روزهای گذشته بخش وسیعی از کانادا درگیر آتش‌سوزی جنگل‌های این کشور شده است. مقامات کانادایی اعلام کردند تاکنون ده‌ها هزار نفر از مردم ساکن مناطق تحت تاثیر آتش‌سوزی تخلیه شده‌اند.

براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، دولت کانادا از احتمال گسترش شدید آتش‌سوزی در این کشور خبرداده‌اند.

این آتش‌سوزی در یکی از بزرگترین میادین نفتی جهان رخ داده. منابع کانادایی اعلام کردند که این احتمال وجود دارد تا پایان روز شنبه حجم آتش‌سوزی در کانادا دوبرابر شود.

این آتش‌سوزی باعث شده است که تولید نفت کانادا به شدت کاهش یافته و به حدود سه چهارم قبل برسد.

این آتش‌سوزی به میدان نفتی آلبرتا هم کشیده شده است که این میدان پس از دو میدان نفتی در عربستان سعودی و ونزوئلا سومین میدان نفتی بزرگ جهان محسوب می‌شد.

مقامات محلی اعلام کرده‌اند که بیش از 100 هزار هکتار از خاک کانادا و ایالت آلبرتای این کشور درگیر آتش‌سوزی است و تخلیه ساکنین شهرهای اطراف آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

مقامات محلی منطقه آتش‌سوزی اعلام کرده‌اند که این منطقه به دلیل فقدان باران در کنار دمای شدید هوا امکان آتش‌سوزی را پیدا کرده است و تقریباً هیچ چیز جز باران نمی‌تواند این آتش‌سوزی را مهار کند.

منابع محلی از احتمال 40 درصدی بارش باران در روز شنبه در مناطق آتش‌سوزی خبردادند.

این آتش‌سوزی باعث شده است که تقریباً تمام فعالیت‌های نفتی در اطراف آلربتا متوقف شده و شرکت‌های کانادایی فعالیت خود را در این منطقه متوقف کنند.

طی روز گذشته نیز قیمت نفت که به زیر 45 دلار رفته بود به روند نزولی چند روز گذشته خود پایان داد و با حدود یک دلار افزایش به 45.37 دلار در هر بشکه رسید که یکی از دلایل اصلی این مسئله همین آتش‌سوزی در ایالت آلبرتا و کاهش تولید نفت کانادا بوده است.

نفت زست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در آخرین مبادلات صورت گرفته در بازار جهانی به بالای 44.36 دلار در هر بشکه رسید.

مقامات محلی کانادا اعلام کردند که روند تخلیه ساکنین آلبرتا همچنان ادامه دارد و تاکنون شهرهای زیادی قربانی این آتش‌سوزی شده و به کلی از بین رفته‌اند.

تنها در چند روز این آتش‌سوزی بزرگ به کمک باد، افزایش دما و کاهش رطوبت از حدود 75 کیلومتر مربع به 1000 کیلومتر مربع گسترش یافته است.

این آتش‌سوزی به قدری شدید است که دود حاصل از این آتش‌سوزی آسمان ایالت‌های مجاور آلبرتا را نیز تیره کرده و مقامات این ایالت‌ها نیز شرایط آب و هوایی اضطراری را اعلام کردند.

به گفته گرگ پاردی کارشناس موسسه آربی‌سی کپیتال مارکت براساس اعلام شرکت‌های نفتی حدود یک میلیون بشکه از تولید نفت شل کانادا به دلیل این آتش‌سوزی کاهش یافته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است