منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۶
شناسه خبر: 208022
گروه :خبر
13940504000310_PhotoA

بازار سهام در معاملات امروز همزمان با بازگشت آخرین شرکت‌ها از مجمع عادی سالیانه، با معاملات کم حجم اما در روندی متعادل روبرو بود و شاخص کل با رشد ۹۶ واحدی به ۶۶ هزار و ۶۲۶ واحد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 12 مرداد ماه 94 با 96 واحد افزایش به رقم 66 هزار و 626 واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی این بازار نیز با افزایش38 واحدی عدد 26هزار و 495 واحد را  تجربه کرد.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور با 61 واحد افزایش عدد 75 هزار و 689 واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص بازار اول اما در حالی با افت 47 واحدی رقم 47 هزار و 563 واحد را لمس کرد که شاخص بازار دوم با رشد 895 واحدی نظاره‌گر رقم 140 هزار و 574 واحد برای خود بود.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) در پایان معاملات امروز بدون تغییر چندانی رقم 778 واحد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس به بیش از 157 میلیارد و 824 میلیون تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 480 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 34 هزار و 744 نوبت خرید و فروش بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت همراه اول با 79 واحد، تاپیکو با 23 واحد و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 20 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس به دوش کشیدند. در عین حال نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس با 10 واحد و شرکت‌های ایران ‌ترانسفو و سرمایه‌گذاری غدیر به طور مشترک 6 واحد کاهش بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر برجای گذاشتند.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، بانک دی، درخشان تهران، گروه صنعتی سپاهان، کارخانجات تولیدی شهید قندی، لیزینگ خودروی قدیر‌، حق تقدم سیمان شرق، حق تقدم سرمایه‌گذاری صنعت و معدن، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود، بیمه کارآفرین، پتروشیمی امیرکبیر از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی اصفهان، کارخانجات داروپخش، متوقف شدند.

امروز همچنین نماد معاملاتی پترشیمی جم از بازار دوم فرابورس به بازار معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران منتقل شد.

به گزارش فارس‌، معاملات امروز بازار سهام شاهد تکاپوی اغلب سهامداران در بازار دوم بود. در این بازار عمده معاملات سهام حول محور شرکت‌های برخوردار از سهام‌شناوری اندک و با سرمایه‌های کوچک می‌چرخد. روند معاملات بازار سهام امروز در روندی متعادل پیش رفت و این در حالی بود که دیدگاه سرمایه‌گذاری از سوی اغلب معامله‌گران حرفه‌ای این بازار در مدار نوسان‌گیری و با دید کوتاه مدت پیش می‌رود.

امروز در نماد گروه مپنا شرکت آینده‌نگر توسعه خاورمیانه همچون روز گذشته بیش از 99 میلیون سهم را طی معاملات عادی این سهم حول قیمت پایانی (صفر تابلو) واگذار کرد.

این شرکت خصوصی و تابعه آن از مجموعه شرکت‌هایی است که مدیران آن در بانک پاسارگاد فعالیت می‌کنند و علاوه بر سهامداری در گروه مپنا، سهامدار بالای یک درصد شرکت‌های میدکو و بانک پاسارگاد نیز هستند.

گروه مپنا در حالی از عقد قرارداد میلیاردی با کشور عراق خبر داده که قیمت این سهم در بازار با نسبت قیمت بر درآمد  P/e) 12.8 )مرتبه‌ای مواجه است. عمده سهام عرضه شده از سوی شرکت آینده‌نگر توسعه خاورمیانه به کد حقوقی دیگر این سهم واگذار شده است.

در نماد  ایران ترانسفو نیز همچنان سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با هدف افزایش نقدشوندگی این سهم و متعادل کردن قیمت آن در بازار عرضه‌کننده این سهم است.

امروز گروه ساختمانی‌ها با نوسان مثبت قیمت‌ها پس از اصلاح موقت همراه شدند روند معاملات سهام در این گروه به شدت نوسانی و بر مدار نوسان‌گیری حرفه‌ای‌ها مدیریت می‌شود. درگروه بانکداری نیز اغلب حقیقی‌ها همچنان عرضه سهام با هدف تأمین نقدینگی عادی در معاملات دنبال می‌شود.

بر اساس این گزارش بیشترین ارزش معاملات امروز سهام به نماد معاملاتی گروه مپنا با برجای گذاشتن بیش از 81 میلیارد تومان ارزش رقم خورد. پس از آن نیز حق تقدم موسسه مالی اعتباری کوثر در بازار پایه پس از بازگشایی در روز جاری 420 میلیون از این دارایی به مبلغ 48 میلیارد و 678 میلیون تومان رقم خورد.

روند بازار سهام در کانالی مشخص پس از اعلام توافق وین در حالی همچنان نوسان می‌کند که به نظر می‌رسد با تعدیل قیمت سهام شرکت‌ها قبل از توافق مسیری واضح را برای نوسان شاخص‌ها یافته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است