منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: 296039
گروه :خبر
photo_2016-03-26_12-19-07-1

با وجود اینکه ماهی‌های قرمز هر ساله بازار داغ و پر فروشی در شهرستان میناب دارند اما مغازه خاصی برای عرضه این گونه ماهی ها در این شهرستان وجود و فقط در روزهای پایان سال با راه اندازی غرفه ها در حاشیه خیابان اقدام به فروش این نوع ماهی ها می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب،ماهی قرمز از زیبایی‌های سفره هفت‌سین است و همان‌طور که برای هر جزء فلسفه‌ای است، فلسفه گذاشتن ماهی، تحرک و جنب‌وجوش زندگی است و از آن مهم‌تر اینکه کودکان هم شوق زیادی برای خرید دارند و حتی عید را با ماهی قرمزش می‌شناسند.

 
با وجود اینکه ماهی‌های قرمز هر ساله بازار داغ و پر فروشی در شهرستان میناب دارند اما مغازه خاصی برای عرضه این گونه ماهی ها در این شهرستان وجود ندارد.

 

ماهی‌هایی که قیمت‌شان از هزار تومان تا پنج هزار تومان است و برخی گونه های دیگر که بدلیل تزئینی بودن قیمتشان به فراخور گران تر از ماهی های دیگر به نظر می رسید در گوشه و کنار خیابان های شهر میناب به فروش می رسد.

 

ماهی های ،بلک‌مودی، دم‌شمشیری، گوپی،‌ آنجلا،‌ خانواده تتراها، ، دلقک، روح سیاه، نایف و چند گونه دیگر” از جمله ماهی هایی بودند که افراد با داشتن  آکواریوم در خانه‌هایشان به سراغ آنها می آمدند.

 

در گذر ایستگاه های فروش ماهی های قرمز در خیابانهای شهر میناب کودکانی بودند که به همراه مادرانشان برای خرید لباس عید به بازار آمده بودند اما بر خلاف لیست خرید مادر خانه ،رقص ماهی ها در تنگ های آب چشم های کنجکاوانه کودکان را به خود جلب می کرد و امکان نداشت که از مادر نخواهند که ماهی برایشان نخرند.

 

در این میان هم کسانی بودند که به دلایل مختلف ماهی قرمز نمی خریدند و از طرفی مردمی هم بودند که جلوی بساط ماهی‌فروش‌ها چند ثانیه می ایستادند و اغلب بعد از پرسیدن قیمت و دیدن ماهی‌ها، به راه خود ادامه می دادند.

 

گذر مردم از روبروی مغازه‌ها و توقف چند لحظه‌ای، برای پرسیدن قیمت‌ها ، بررسی کیفیت اجناس، شلوغی خیابان و پیاده‌روها،عدم تعطیلی بازار با وجود تعطیلات رسمی پایان سال  جزء جدایی‌ناپذیر روزهای پایانی سال در میناب می باشد.

 
خرید ماهی قرمز و ماهی تزئینی عید بصورت عمده و تعداد بالا ، خرید تنگ شیشه ای و غذای ماهی ودر اندازه های مختلف، خرید سبزه عید در طرح های مختلف و در اندازه های مختلف , خرید سمنو در بسته بندی های مختلف از نکات حائز اهمیت در بازار داغ فروش ماهی های قرمز در روزهای پایانی سال ۹۴ میناب بود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی