منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
شناسه خبر: 278911
گروه :خبر
index

روزنامه در طول تاریخ نشان داده است که چه تاثیراتی (مثبت و منفی ) در جامعه داشته است به طور که یک رسانه مکتوب توانسته است سمت و سوی کشوری را عوض کند و این خود نمونه ای از قدرت جادوی کاغذی است که این روزها به صفحات تبلیغات و اخبار کپی پست تبدیل شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پایگاه خبری قشم آزاد ؛ روزنامه ها که به خاطر ویژگی‌ هایی از قبیل فراوانی ، نقل صحیح و دقیق اخبار، اختصار و تنوع مطالب و سادگی زبان و…، قادرهستند طیف گسترده‌ای از اقشار مختلف جامعه را تحت پوشش اطلاعاتی قرار دهند و نیز به واسطه مقبولیتی که در مردم دارند می‌ توانند وسیله خوبی برای انتقال آگاهی‌ های مختلف به ذهن و خاطر مردم وترمیم و تصحیح روابط و ضوابط موجود در جامعه باشند.

 

زمانی که نشریات به عنوان اولین رسانه ارتباط جمعی متولد شد ، خبری از اینترنت ، ماهواره و دیگر رسانه های ارتباط جمعی نبود ؛ اما امروز با وجود تمامی ابزارهای پیشرفته رسانه ای و ارتباط جمعی ، نشریات و روزنامه ها همچنان جایگاه خود را به عنوان یک رسانه تعیین کننده در جوامع امروزی باید حفظ کنند و از اصل وجودی خود به دور نباشند .

 

 

استان هرمزگان با وجود روزنامه ها و نمایندگی های نامدار در گذشته برموج افتخارات سوار بوده و روزنامه های آنها در اکثر شهرستان های این استان فعال بود که متاسفانه در حال حاضر اکثریت روزنامه ها این روزهای سر زمستانی به خواب فرو رفته اند و صفحات روزنامه های خود را اکثریت با اخبار کپی پست می بندند .

 

 

اگر سری به روزنامه های پخش شده در استان هرمزگان بزنیم خواهیم دید که محتوای بسیاری از آنها محتوای کپی سایت های خبری است و این کپی ها  به حدی رسیده است  که میل و رغبت را از خواننده گرفته و روزنامه ها اعتماد خود را بین مردم از دست داده است .

 

 

مدیرمسولان روزنامه ها که این کار آسان و بدون دردسر را در پیش روی خود دیده اند از جذب خبرنگار و عکاس برای روزنامه ها خودداری می کنند و با گشتی در صفحات فضای مجازی از زحمات دیگر همکاران بدون ذکر منبع اقدام به نشر مطالب خبری می کنند .

 

 

سوال اینجاست ، آیا تاکنون روزنامه ای بدون خبرنگار و عکاس دیده اید ؟ بله استان هرمزگان پرشده است از روزنامه هایی که خبرنگارو عکاس ندارند و روزنامه ها فقط و فقط اقتصادی شده است و کاری به تولید محتوا ندارند .

 

 

در این میان نمی توان از فعالیت های بی نظیرسایت های خبری در استان هرمزگان گذشت سایت هایی که بار خبری این استان را بر دوش می کشند و با تولید محتوای مناسب و به روز لقمه اماده را در دهان روزنامه ها می گذارند .

 

 

لازم به ذکر است ؛ عدم نگارش خبر توسّط مدیرمسولانی که خبرنگار نیستند و استفاده مستقیم از اخبار ، ناآگاهی از اصول روزنامه نگاری از دلایل افت تولید محتوای خبری در روزنامه‌های استان هرمزگان است .

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی