منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
شناسه خبر: 251818
گروه :خبر
28 Safar 92

19آذر مطابق با 28 صفر سال روز رحلت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) در سال 11 هجری قمری و شهادت نوه بزرگوارش حضرت امام حسن مجتبی (ع) در سال 50 هجری قمری می باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ گاه باید از مردی نوشت که خود می داند از دنیا رحلت می کند و روز و روزگاری دنیا، چشم انتظار آمدنش بود تا دایره نبوت را در افق باز چشم هایش به سرانجام برساند

. مردی که دنیا چشم انتظار او بود تا مکارم اخلاق را تکمیل و بر جامعه در جهل نشسته آن روز حاکم سازد و جهل و بردگی را از میان انسان ها بزداید و همه را درمسیر هدایت، رستگاری و توحید رهنمون باشد .

 

وقتی نام او بر زبان می آید غربت او بغض را در گلو می ترکاند و هیچ جای سخن باقی نمی ماند واژه ها خیس اشک می شود، چشم ها بارانی می گردند و قلب ها طوفانی می شود.

 

گاه باید از پیامبر خاتم نوشت که رحمت العالمین بود و دنیا و آخرت را در کنار هم قرار داد و هر دو سرا را برای رستگاری به تصویر کشید و سعادت و بهروزی مرهون نگاه درست به هردو جهان دانست.

 

گاه باید از سبط اکبر او نوشت که کریم اهل بیت بود و سخاوتمندی اش زبانزد همگان بود و مهتاب نیمه شب های مدینهو آفتاب وجودش را هر شب  در کوچه پس کوچه های سخاوتمندی اش دیده می شد.  چه شبهایی که انبان به دوش راهی کوچه های مدینه می شد و خانه یتیمان را در می زد .

 

گاه باید از مردی نوشت که علی (ع) پس از غسل و کفن پاکش، کفن را از صورتش کنار زد و با قلبی شکسته و اندوهگین او را مورد خطاب قرار داد و فرمود: ( پدر و مادرم به فدایت) با رحلت تو، رشته نبوت و وحی الهی و اخبار آسمان ها منقطع شد. اگر ما را به شکیبایی در برابر نا گواری ها دعوت نفرموده بودی چنان در فراغ تو اشک می ریختم که چشمه های اشک چشمانم را خشک می گردانیدم، حزن و اندوه  ما در این مصیبت عظما همیشگی است گرچه این مقدار از حزن و اندوه  در مصیبت فقدان تو ای محمد بسیار ناچیز است اما چاره ای جز این نیست، پدر و مادرم به فدایت، ما را در سرای دیگر به یاد آور و در خاطر خود نگه دار .

 

گاه هم باید از حسن بن علی(ع) نوشت که غیر از او کسی اینچنین نمی تواند از دنیا دل ببُرد.حضرتش فرمود: آنچه را از امور دنیا طلب کردی و به دست نیاوردی چنان انگار که به آن هرگز فکر نکردی .

 

آری پیامبر منادی دعوت به خوبی ها ، تعقل و خرد ورزی و حقیقت و راستی و درستی بود که جاهلیت را از جهالت خویش رهایی داد باید از نامهربانی زمانه هم شکوه کرد  و از تنهایی حسن بن علی نوشت و از صلح نامه ای که امضایش کرد و بر آن گریه کرد و اما امروز آنچه جهان اسلام بیش از پیش به آن نیاز مند است بازگشت به الگوی رحمانی نبوی و شناساندن آن به انسان معاصر است.

 

سالروز رحلت جانگدز رسول مهربانی و رحمت، حضرت خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) و شهادت مظلومانه کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) تسلیت باد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است