منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۹
شناسه خبر: 242478
گروه :خبر
13940712000581_PhotoA

وکیل بانک مسکن گفت: بابک زنجانی بیش از 92 میلیون کارت اعتباری به بانک مسکن فروخته و پولش را دریافت کرده بود در حالی که در موارد متعددی حواله‌های ارزی به حساب ذی‌نفعان واریز نمی‌‌شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، احمدی‌پور در ادامه اظهارات خود در خصوص آشنایی بانک مسکن، گفت: سال 89 و با درخواست تنزیل سفته‌های «عراق سیواویل» بابک زنجانی با بانک مسکن آشنا شد.

وی افزود: از آنجا که به دلیل تحریم‌ها در سیستم‌های سوئیفتی محدودیت‌هایی ایجاد شده بود زنجانی از این فرصت استفاده کرد و سیستمی را به عنوان «آی وان تو آی وان» طراحی و با کارت‌های اعتباری در اختیار بانک‌ها قرار داد.

در روزهای ابتدایی از طریق این سیستم حواله‌های ارزی واریز می‌شود اما پس از آن ماه‌ها طول می‌کشید تا پولی به دست مشتریان برسد به همین دلیل موجب اعتراض آنها شد.

وی افزود: در حالی که بابک زنجانی بیش از 92 میلیون کارت اعتباری به بانک مسکن فروخته و پولش را دریافت کرده بود در موارد متعددی حواله‌های ارزی به حساب ذی‌نفعان واریز نمی‌‌شد و چون سیستم هم به شکلی طراحی شده که حواله‌ها به اسم زنجانی واریز شود وی هر وقت که دلش می‌خواست حواله‌ها را جابجا می‌کرد.

وکیل بانک مسکن در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه سه وزیر وقت و رئیس بانک مرکزی به شکلی بانک اف‌آی‌آی بی را تأیید کرده بودند و بانک مسکن را 60 درصد سهام بانک را خریده بود اعتماد مدیران بانک جلب شد.

احمدی‌پور در ادامه طرح شکایات خود به درخواست سعید مرتضوی از بانک مسکن اشاره کرد و گفت: وی پس از مراجعه به مدیرعامل بانک مسکن درخواست افتتاح حساب‌های ارزی را برای سازمان تأمین اجتماعی کرد و با اصرار وی نامه‌ای در همان روز به حساب مفتوحه صادر و به مدیر تامین اجتماعی تحویل داده شد.

وی ادامه داد: زمانی که بانک زنجانی در لیست تحریم‌ها قرار گرفت نامه‌ای را به مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی جهت آگاهی از وضعیت از سوی بانک مسکن ارسال شد با ارسال این نامه‌ها چندین پیام به بانک مسکن ارسال شد مبنی بر اینکه حواله 442 میلیاردی را برگشت دهند سازمان تامین اجتماعی هم استرداد حواله مذکور را منوط به دادن لاشه‌های چک نزد بانک می‌داند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی