منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۵
شناسه خبر: 237790
گروه :خبر
13940414000381_PhotoA
 

یادداشت رسایی در نقد رفتار دست‌اندرکاران فوتبال، مجری و مدیران صداوسیما

ای کاش در کنار علی ضیا، مدتی هم خودتان را ممنوع التصویر می‌کردید

ای کاش، خودتان و برنامه‌های خودتان را هم برای مدتی ممنوع التصویر می‌کردید و بعد از تجدید نظر در سیاست های‌تان، می دیدید که دیگر کسی در محافلی از آن دست، نه به سرمربی تیم فوتبالی توهین می‌کند نه به شعائر دینی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی در سایت شخصی‌اش نوشت: ای کاش، خودتان و برنامه های خودتان را هم برای مدتی ممنوع التصویر می کردید و بعد از تجدید نظر در سیاست های تان، می دیدید که دیگر کسی در محافلی از آن دست، نه به سرمربی تیم فوتبالی توهین می کند نه به شعائر دینی و هیئتی این مردم.

یکی از مجریان صدا و سیما در جمع تعدادی از هواداران فوتبال، بعد از اینکه تیم پرسپولیس در دقایق پایانی، گل مساوی را می زند، از شدت خوشحالی و هیجان، شروع به بالا و پایین پریدن می کند و به همراه دیگر حاضران در آن جمع، در حالی که کف می زنند، با جابجایی برخی از الفاظ در شعار «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز …»  تعابیر نامناسبی را در ادامه این شعار در باره سرمربی تیم استقلال بکار می برند که متأسفانه  فیلم آن به طور گسترده در شبکه های مجازی منتشر شده است. علی ضیا در یادداشتی، بلافاصله به دلیل توهین به پرویز مظلومی، سرمربی استقلال، از وی و هواداران تیم استقلال عذرخواهی می کند و دلیل این رفتار را گرفتار شدن در هیجانات مربوط به فضای فوتبال اعلام می کند.

آقای مظلومی که در این داستان به او توهین شده، در نشست خبری اش اعلام می کند که باید احترام پیشکسوتان و جامعه فوتبال نگه داشته شود. مسئله‌ای که به وجود آمده بی‌احترامی به من نیست بلکه به جامعه فوتبال است که باید با آن برخورد شود. از حق خود می‌گذرم اما از حق هواداران نمی‌توانم بگذرم، آنها ناراحت هستند. من می‌خواهم این افراد از تریبون حذف شوند.

طبق گفته آقای مظلومی، مدیر ورزش شبکه سه (آقازمانی) از طرف آقای پورمحمدی، معاون سیما با ایشان تماس گرفته و اعلام کرده که آقای علی ضیا، مجری سیما ممنوع التصویر می شود. مظلومی اما به این خبر تلفنی اکتفا نمی کند و می گوید که باید این خبر به طور رسمی از طرف صدا و سیما اعلام شود!

در چند ساعت گذشته، شبکه های خبری صدا و سیمای جمهوری اسلامی، خبر ممنوع التصویر شدن علی ضیا را به دلیل «توهین به مربی و هواداران تیم استقلال» اعلام می کنند! در عین حال ساعت 22:30 هم سایت باشگاه خبرنگاران، تصاویر آشتی کنان علی ضیا و پرویز مظلومی را منتشر می کنند!

نکته: آیا مسأله تمام شده؟!

جناب آقایان علی ضیا، پرویز مظلومی، آقازمانی، پور محمدی! روی سخن این یادداشت با همه شما محترمین است. در این که در محفلی با تغییر دادن برخی عبارات در شعار «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، مهدی صاحب زمان صاحب عزاست امروز» که مخصوص هیئت های عزاداری است و جایگزین شدن برخی از تعابیر توهین آمیز در آن، به سرمربی تیم استقلال توهین شده، تردیدی نیست، اما فکر نمی کنید، قبل از این که به سر مربی تیم استقلال توهین شده باشد، به اعتقادات مذهبی خودتان و هواداران استقلال و همه ملت دوستدار اهل بیت (ع) توهین شده است!

آقای ضیا ! ای کاش در یادداشت خودتان، قبل از عذرخواهی از سرمربی استقلال که کار شایسته ای بود، از صاحب این شعار اسلامی و از ملت ایران به دلیل توهین به شعائرشان هم عذر می خواستید.

 و اما سرمربی محترم استقلال! ای کاش به جای اینکه این رفتار را فقط توهین به جامعه ورزش و اعتقادات ورزشی هواداران استقلال بدانید، ابتدا نگاهی منصفانه به درون خانواده فوتبال می کردید و سپس آن را توهین به باورهای مذهبی مردم و توهین به اعتقادات دینی و هیئتی هواداران استقلال می دانستید!

مدیران محترم صدا و سیما و شبکه های ورزشی و دست اندرکاران فوتبال که تا مدت ها آنتن این موجود بی زبان را به بررسی این موضوع اختصاص خواهید داد، چه کسی متهم ردیف اول بوجود آمدن هیجانات کاذب در این ورزش – متأسفانه پر فساد – است! رفتاری که شما از حاضران آن محفل دیدید، نتیجه رفتار و سیاست های شما در نحوه پرداختن و ضریب دادن به ورزش فوتبال و حواشی آن است. همین که شما توهین به یکی از قدیمی ترین شعائر هیئتی را ندادید اما توهین به یک تیم را می بینید، یعنی مشکل از شما و سیاست های شماست.

ای کاش، خودتان و برنامه های خودتان را هم برای مدتی ممنوع التصویر می کردید و بعد از تجدید نظر در سیاست های تان، می دیدید که دیگر کسی در محافلی از آن دست، نه به سرمربی تیم فوتبالی توهین می کند و نه به شعائر دینی و هیئتی این مردم.

پ ن : ضمن اینکه از جهات مختلفی که ذکر کردم، رفتار آقای علی ضیا را تقبیح می کنم، اما از آنجا که ایشان از مجریان خوب سیما و از بچه های هیئتی و دوستدار اهل بیت است و رفتارش همانطور که اعلام کرده به دلیل گرفتار شدن در هیجان های کاذب بوده، قطعا با توجه به پذیرش اشتباهش، مورد عنایت اهل بیت و بخشش مردم قرار خواهد گرفت. اما امیدوارم از این تجربه تلخ برای ادامه فعالیت های اجتماعی اش، عبرت های بیشتری بگیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است