منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۳
شناسه خبر: 306988
گروه :خبر
13941129000327_PhotoA

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: به مسئولان ما گذرنامه ندادند تا برای تنظیم پیش‌نویس بیانیه کنفرانس اسلامی به جده بروند و چهار بند علیه ایران و یک بند علیه حزب‌الله در قطعنامه اجلاس سران کشورهای اسلامی صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله علی اسلامی در نشست ماهانه ائمه جمعه استان قزوین که ظهر امروز در دفتر امام‌ جمعه دانسفهان برگزار شد، اظهار کرد: از دولت می‌خواهیم چهار بندی که در بیانیه اجلاس سران کشورهای اسلامی در استانبول ضد ایران و یک بندی که علیه حزب‌الله صادر شد را برای مردم تشریح کند.

وی با اشاره به سکوت رسانه‌ها در مقابل بیانیه‌های ضد ایرانی در اجلاس سران کشورهای اسلامی در استانبول، بیان کرد: آقای ظریف و روحانی در این چند سال بارها گفتند که ما باید با دنیا تعامل کنیم تا مشکلات برطرف شوند اما در نهایت به این مرحله رسیدیم.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: من در سال‌های آخر از احمدی‌نژاد حمایت نکردم اما آیا در دوران احمدی‌نژاد به عربستان اجازه داده می‌شد که این‌طور ما را تهدید کند.

اسلامی با اشاره به مذاکرات مسئولان حج و زیارت با سعودی‌ها در خصوص اعزام متقاضیان به حج اضافه کرد: آن‌ها به برخی ویزا می‌دهند و به برخی دیگر ویزا نمی‌دهند و نباید برای گرفتن ویزا به دنبال آن‌ها برویم.

وی خطاب به رئیس‌جمهور تأکید کرد: آیا این بود احترامی که شما می‌خواستید به گذرنامه ایرانی بدهید، به مسئولان ما گذرنامه ندادند تا برای تنظیم پیش‌نویس بیانیه کنفرانس اسلامی به جده بروند و چهار بند علیه ایران و یک بند علیه حزب‌الله در قطعنامه اجلاس سران کشورهای اسلامی صادر شد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: چرا دولت به اردوغان بها می‌دهد، آن‌ها حتی اجازه پخش سخنان رئیس جمهور ما را در تلویزیون ترکیه ندادند و ما را در این چند روزه تحقیر کردند و تحقق ولایت این است که از تحقیر ملت جلوگیری کنیم.

اسلامی یادآور شد: چرا دولت و وزارت امور خارجه در خصوص قطعنامه‌ای که در اجلاس کشورهای اسلامی در استانبول علیه ما صادر شد سکوت اختیار کرده و خبر را به رسانه ملی و سایر رسانه‌ها مخابره نکردند.

وی با اشاره به چهار مورد بیانیه ضد ایرانی تشریح کرد: در این قطعنامه آمده ایران دستگاه قضایی عربستان را محکوم کرده در حالی که عربستان تروریست‌ها را اعدام کرده و کار ایران دفاع از تروریسم است بنابراین کنفرانس اسلامی از عربستان حمایت می‌کند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در بند دوم این بیانیه آمده وزرای امور خارجه کنفرانس اسلامی دخالت ایران را در بحرین، یمن، سوریه، عراق، لبنان، سومالی و نیجریه محکوم می‌کند.

اسلامی با اشاره به سومین بندی که علیه ایران صادر شده است، گفت: طایفه‌گری و فرقه‌گرایی که منشأ آن ایران است را هم محکوم می‌کنیم و کنسول‌گری عربستان در ایران مورد تاخت و تاز قرار گرفت و عربستان در حمایت از کنسول‌گری هر کاری که به تناسب می‌کند حق مسلم او و مورد حمایت ماست.

وی عنوان کرد: در اجلاس سران کشورهای اسلامی حزب‌الله هم تروریست مطلق معرفی شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد