منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۵
شناسه خبر: 334936
گروه :خبر
hormoz

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درصدد تعیین سقف حجمی برای استفاده از اینترنت نامحدود است در حالیکه دیتای نامحدود اپراتورهای موبایل از قبل با سقف مواجه شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، برخی مشترکان اپراتور اول نسبت به اتمام حجم بسته‌های اینترنت نامحدود گلایه کرده و این موضوع را خلاف رویه حاکم بر رسالت بسته‌های نامحدود اینترنت عنوان کرده‌اند در حالیکه بسته‌های نامحدود عملا محدود هستند.

علی‌رغم اینکه بر خی مشترکان اینترنت موبایل از بسته‌های نامحدود استفاده می‌کنند و به یکباره با اتمام حجم مواجه می‌شوند، باید گفت که این رویه بر رسالت بسته‌های نامحدود حاکم و رگولاتوری (ناظر حوزه ICT) نسبت به آن واقف است.

متأسفانه کوتاهی اپراتورهای سیار در اطلاع‌رسانی دیق و شفاف به مشترکان موبایل باعث شده تا مردم گمان کنند منظور از اینترنت نامحدود، دانلود به اندازه بی‌نهایت است.

دانلود بی‌نهایت شاید در سرویس‌های ثابت ADSL و مخابرات معنا داشته باشد اما اپراتورهای سیار به دلیل هزینه بالای زیرساخت‌ها و تجهیزات ارتباطی، همواره با نوعی سقف در دیتای نامحدود مواجه بوده‌اند.

لذا بهتر است در ارتباط با عنوان بسته‌های نامحدود اپراتورهای ارتباطات سیار گفته شود که حجم این بسته‌ها بالاست اما بدون نیست.

اخیرا برخی مشترکان پرمصرف دیتای همراه اول، بسته 10 ساعته نامحدود از یک بامداد تا 11 صبح روز بعد را فعال کرده و در نتیجه با اتمام حجم مواجه شده‌اند؛ این قبیل افراد با اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی از تخلف اپراتورهای موبایل گفته‌اند اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که وجود سقف برای دیتای نامحدود اپراتورهای سیار ظاهرا امری قانونی است.

پیام اتمام حجم اینترنت نامحدود مشترکان این اپراتور به شرح ” به علت عدم رعایت مصرف منصفانه، بسته اینترنت نامحدود شما حذف و از این پس مصرف اینترنت شما با نرخ تعرفه آزاد محاسبه می‌شود” است.

به علت عدم رعایت مصرف منصفانه، بسته اینترنت نامحدود شما حذف و از این پس مصرف اینترنت شما با نرخ تعرفه آزاد محاسبه می‌شود.

میزان حجم نامحدود برای اپراتورهای مختلف متفاوت و به تعریف بسته‌های مختلف از سوی آنها، بستگی دارد. به این شکل که نمی‌توان گفت سقف حجمی دیتای نامحدود موبایل برای همراه اول و ایرانسل یکسان است.

هرچند به این عدم شفافیت نیز نقد وارد است و انتظار می‌رود فرمولی مشخص برای این بخش وضع شود تا اپراتورها به شکل یکسان به ارائه خدمات نامحدود بپردازند، اما اپراتورها پیش از فعالسازی بسته‌های نامحدود اینترنت باید مشترکان را نسبت به سقف حجمی مطلع کنند.

قطعا مشترکانی که به سمت استفاده نامحدود می‌روند، افرادی هستند که مصرف حجمی بالایی در اینترنت دارند و حق‌شان است که از سقف حجمی دیتای نامحدود اطلاع داشته باشند.

از سویی دیگر پیگیری‌ها نشان می‌دهد که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به زودی همانند اپراتورهای سیار، برای اینترنت نامحدود ADSL نیز سقف تعیین می‌کند تا مصرف در کشور را منصفانه کند.

این موضوع در حال حاضر توسط وزارت ارتباطات و کمیسیون مربوطه در حال بحث و رایزنی است تا میزان حجم منصفانه در اینترنت نامحدود مشخص شود.

بنابراین با توجه به اینکه اپراتورهای موبایل سقف حجمی متفاوتی در دیتای نامحدود دارند و همین باعث می‌شود تا میزان سقف را به منظور رقابت در بازار مطرح نکنند، لازم است مشترکان اینترنت نامحدود به شیوه‌ای خاص همچون پیامک‌های نامحدود که میزان ارسال آن نهایتا تا 10 هزار پیامک است، در جریان وضعیت بسته‌های نامحدود قرار گیرند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است