منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۲
شناسه خبر: 181071
گروه :خبر
1982640588546665268

رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب بیان اینکه ایمنی غذا در خانواده ها رعایت نمی شود،گفت: سرطان و بیماری هایی که کمتر در سال های قبل شاهد بودیم در کشور ما در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، محمدرضا بهزادی رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب در جشن هفته سلامت  گفت: شبکه بهداشت و درمان با 15 مرکز بهداشت فعال در کل شهرستان میناب تمام تلاش خود را در طرح تحول نظام سلامت در سال گذشته انجام داده است و امسال نیز با برنامه ریزهای دقیقتر سعی در بهبود کیفیت بیشتر بخش بهداشت و درمان مردم خواهد نمود.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی ایمنی غذا در خانواده ها رعایت نمی شود، سرطان و بیماری هایی که کمتر در سال های قبل شاهد بودیم در کشور ما در حال افزایش است و این موضوع به تغذیه سالم در جامعه برمی گردد، سونامی سرطان در کشور ما صورت گرفته که بخشی از آن به ایمنی غذا در سفره های ما برمی گردد.

بهزادی با اشاره به نظارت بیشتر در بخش کشاورزی و کنترل سموم استفاده شده در مزارع شهرستان افزود: ما میوه جات و سبزی جات را بعنوان یک منبع غذایی مفید می دانیم ولی اگر برای همین مواد غذایی از سموم غیر استاندارد استفاده کنیم نه تنها مفید نیست بلکه بیماری زا نیزهست.

علیرضا پاکدامن فرماندار ویژه شهرستان میناب در جمع بهورزان و خیرین سلامت  گفت: هفته سلامت فرصتی است برای اینکه دقیق تر سلامتی خودمان را بررسی کنیم و ببینیم چه مقدار در این یک سال اخیر از خود مراقبت کردیم.

وی ادامه داد: برای اینکه ما بتوانیم خدمات رسانی خوبی را به مردم ارائه دهیم باید خودمان سالم و سلامت باشیم.

پاکدامن ایمنی غذا از مزرعه تا سفره بخش کشاورزی را از مهمترین منبع غذایی در سفره های مردم دانست و اظهار داشت: فکر می کنید ما چه اندازه بخش کشاورزیمان را آماده کرده ایم تا محصولی سالم بر سر سفره هایمان محیا کنند، محصولی بدون مواد سمی و سالم و چقدر این محصولات را در سطح جهان به نمایش گذاشته ایم.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی مردم و محدود شدن آن به یک سبک و با بیان اینکه آیا به این موضوع فکر کرده اید که همه شهرهای کشور دارای یک سبک زندگی، مانند شهرهای تهران، اصفهان و شیراز می شود عنوان داشت: بیاییم اصل، اصالت و فرهنگ زیبای گذشتمان را حفظ کنیم، هیچکس نمی تواند زندگی گذشتمان را برای ما برگرداند.

 

فرماندار ویژه میناب افزود: بهداشت و درمان در یک شهر توسط یک دستگاه قابل کنترل نیست بلکه تمامی ادارات و دستگاه ها باید همکاری لازم را برای بهبود کیفیت، سلامتی و بهداشت یک شهر داشته باشند.

پاکدامن با اشاره به افرادی که می خواهند فضاهای مناسب و استاندارد بهداشتی را برای شهر میناب ایجاد کنند گفت: من از همینجا از شورای شهر و شهرداری میناب درخواست دارم برای افرادی که چنین مکان هایی را می خواهند بنا کنند یک تخفیف 50 درصدی را برای آنها قائل شوند تا انشاالله سرمایه گذاران فضاهای مناسب بهداشتی را در اختیار مردم قرار دهند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی