منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷
شناسه خبر: 339388
گروه :خبر
13950230000315_PhotoA

نخست‌وزیر ترکیه اظهار داشت: قطعا سوریه نیازمند تغییر است اما اول از همه، اسد باید تغییر کند. بدون تغییر اسد، در سیاست ترکیه هم تغییری حاصل نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بینالی ایلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید که تا زمانی که بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه بر سر کار باشد، سیاست ترکیه تغییری نخواهد کرد.

وی در مصاحبه با برنامه «هارد تاک» شبکه خبری بی‌بی‌سی به این گمان که ممکن است ترکیه در حال نرم کردن مواضعش در قبال سوریه باشد، واکنش نشان داد و گفت: «قطعا سوریه نیازمند تغییر است اما اول از همه، اسد باید تغییر کند. بدون تغییر اسد، در سیاست ترکیه هم تغییری حاصل نمی‌شود. اسد بیشترین مسئولیت را در حدوث شرایط فعلی دارد.»

آقای ایلدیریم همچنین تصریح کرد که ترکیه بین بشار اسد و داعش هیچ‌کدام را ترجیح نمی‌دهد و هر دو باید بروند.

وی تاکید کرد: «تا زمانی که اسد در قدرت است، مشکل حل نمی‌شود. گروه‌های دیگر ترویستی هم در سوریه خود را نشان خواهند داد چرا که این سیاست دولت سوریه است که داعش را به‌وجود آورد.»

نخست‌وزیر ترکیه با طرح این ادعا که دولت سوریه تعمدا شهروندانش را به کام مرگ می‌فرستد، ابراز داشت که آنکارا پناهجویان سوری را میهمان خود دانسته و از آنها استقبال می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است