منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
شناسه خبر: 234957
گروه :خبر
13940807000568_PhotoA

سیل در ایلام امروز در حالی اتفاق افتاد که بی توجهی ستاد بحران استان به عمق حوادث اینچنینی، فاجعه دیگری آفرید و منجر به مرگ و آوارگی شماری از مردم این شهر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بارش سیل آسای باران که توسط اداره هواشناسی استان ایلام پیش‌بینی شده بود، اما باز با غفلت دیگر مسئولان امر در استان سبب بروز خسارت‌های فراوانی در شهر ایلام شده که در یک نگاه و با یک دوربین می‌توان به عمق خسارت‌های این شهر پی برد.

یکی از شهروندان ایلامی در این باره می‌گوید: متأسفانه ثابت شده است که دولتمردان ما در استان مرد روزهای سخت نیستند، یعنی اگر دو ساعت دیگر بارندگی ادامه داشت، جز تعطیلی فکر دیگری به ذهنشان نمی‌رسید.

وی ادامه می‌دهد: اگر قرار باشد که مدیران در مواقع بحران تنها به تعطیلی ادارات و نهادها اکتفا کنند، پس تک‌تک شهروندان می‌توانند مدیر بحران باشند.

در ادامه حسن دشتی یکی دیگر از شهروندان ایلامی درباره سیل امروز بیان می‌کند: سیل امروز ایلام به گونه‌ای بود که یکی از مهمترین خبرهای کشور در تمامی شبکه‌های خبری سیما و خبرگزاری‌ها به‌شمار می‌رفت، اما در اینجا این سوال مطرح است که مسئولان ارشد و نمایندگان دولت در قبال این سیل چه تدابیری اندیشیدند؟!

وی ادامه می‌دهد: با توجه به در پیش بودن کنگره عظیم اربعین و میزبانی استان ایلام از زائران حسینی، آیا بهتر نیست که وقایع این چنینی قبل از ایجاد حادثه پیش‌بینی و تدابیر امنیتی آن اندیشیده شود تا شاهد چنین مشکلات و خساراتی در استان نباشیم؟!

این شهروند ایلامی ادامه می‌دهد: معتقدم اگر مسئولین استان توانایی اداره بحران را ندارند، پس بهتر است این امور را به دست کاردان بسپارند، یا در نهایت مسئولیت را به بسیج مردمی واگذار کنند تا شاهد چنین خساراتی به مردم نباشیم.

در ادامه یکی دیگر از شهروندان ایلامی می‌گوید: باید قبول کرد استان ما فاقد زیرساخت‌های لازم است، یعنی اکنون تمام جاده‌های ایلام فرو رفته است و گویی زلزله آمده است که اگر اربعین هم به همین منوال شاهد بارش باران باشیم، قطعاً با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهیم شد.

فرشته احمدی با اشاره به عمق خسارت‌های وارده به مناطق قدیمی مرکز شهر ایلام بیان می‌کند: اکثر مسئولین استان در این رابطه کوتاهی کردند، یعنی عمق فاجعه در برخی از مناطق شهر ایلام تا حدی فجیع و دردناک بوده است که همین امر باعث نارضایتی مردم از ستاد بحران استان و مسئولین عضو این ستاد شده است.

وی با انتقاد از مسئولان شهری به دلیل بی‌توجهی در زیبایی شهر و استفاده نابه‌جا از سنگ‌های فراوان در میادین، معابر و خیابان‌‌های اصلی این شهر، می‌افزاید: معابر و خیابان‌های شهر ایلام به حدی از سنگ و گل و لای پوشیده شده است که در خصوص پاکسازی آن نیز کوتاهی به عمل آمده که این مهم مردم را به شدت نگران کرده است، چراکه با وقوع چنین وقایعی همانند سیل خسارت‌های فراوانی به زیرساخت‌های شهری و حتی منازل مردم وارد می‌شود.

این شهروند ایلامی می‌گوید: بی‌توجهی به ساختار شهری در شهر ایلام به حدی اسفبار است که فضای برخی از روستاهای دیگر مناطق کشور از این شهر بهتر و زیباتر است، به گونه‌ای که ایلام فقط یک روستای بزرگ است و هیچ نشانی از شهری بودن در آن نیست.

در ادامه این گزارش، یکی دیگر از شهروندان در خصوص قطعی آب و برق پس از سیل امروز ایلام بیان می‌کند: بی‌توجهی اعضای ستاد بحران باعث شده است که اکثر مردم سیل‌زده از قطعی آب و نبود شرایط نسبی امکانات گله‌مند شوند.

ولی‌الله کاکاخانی می‌افزاید: مسئولان امر باید در این رابطه چاره‌جویی کنند تا مردم کمتر با مشکلات مواجه شوند، چراکه مردم ایلام به اندازه کافی درگیر خسارت‌های مالی این حادثه شده و دیگر تحمل قطعی آب را ندارند.

در ادامه این گزارش، سایر تصاویر سیل امروز ایلام از نظرتان می‌گذرد:

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان