منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 300999
گروه :خبر
13950114000318_PhotoA

وزیر دفاع ارمنستان گفت که علیرغم اعلام آتش بس از سوی آذربایجان، درگیری‌ها در منطقه قره باغ همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر دفاع ارمنستان گفت که علیرغم اعلام آتش بس از سوی آذربایجان، درگیریها در منطقه قره باغ همچنان ادامه دارد.

 سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد، بیانیه آذربایجان درباره آتش‌بس یک جانبه در منطقه قره‌باغ با واقعیت همخوانی ندارد.

دولت آذربایجان روز یکشنبه در منطقه قره باغ کوهستانی (ناگورنو قره باغ) آتش‌بس یکجانبه اعلام کرد.

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان تأکید کرد: این بیانیه آذربایجان یک تله اطلاعاتی است که به معنای آتش‌بس نیست.

منطقه مورد مناقشه «ناگورنو قره باغ» از سال 1994 و بعد از جنگ خونبار سه ساله قره باغ، شاهد آتش‌بسی شکننده میان آذربایجان و جمهوری خوانده مستقر در این منطقه که تحت حمایت ارمنستان قرار دارد، است.

این آتش‌بس شامگاه جمعه در یکی از شدیدترین درگیری‌های دوران آتش‌بس به صورت گسترده نقض شد. هریک از طرفین طرف مقابله را به آغاز درگیری و اقدامات تحریک‌آمیز متهم کرده‌اند.

قره باغ کوهستانی که جمعیتی اکثرا ارمنی دارد، داخل مرزهای بین‌المللی آذربایجان واقع شده و در حال حاضر جمهوری خوانده ناگورنو قره باغ کنترل این منطقه را در دست دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان