منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۲
شناسه خبر: 269144
گروه :خبر
13941023000839_PhotoA

یک مقام دولت این کشور اعلام کرد چگونگی رفتار ایران با تفنگداران بازداشت‌شده و پخش تصاویر معذرت‌خواهی آنها نقض کنوانسیون ژنو(۱۹۴۹) نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مقام دولت آمریکا گفت که چگونگی رفتار ایران با تفنگداران بازداشت شده و پخش تصاویر مربوط به معذرت خواهی آنها نقض کنوانسیون ژنو(1949) نیست.

این مقام دولت آمریکا گفت که نحوه بازداشت تفنگداران آمریکایی و رفتار ایران با آنها نقض کنوانسیون ژنو، در ارتباط با زندانیان جنگی، نبوده است.

کنوانسیون ژنِو ( Convention of Genève) یا پیمان ژنو، پیمانی بشردوستانه است که برای زمان جنگ و شرایط اشغال وضع شده‌ است.

رسانه های آمریکایی در روزهای اخیراز پخش تصاویر بازداشت تفنگداران آمریکایی و پخش تصاویر مربوط به عذرخواهی یکی از آنها و همچنین پوشاندن حجاب به تفنگدار زن آمریکایی انتقاد کرده بودند.

با این حال این پایگاه خبری گزارش داد که ماده 13 کنوانسیون ژنو می گوید که هرگونه توهین با بازداشتی ها و کنجکاوی کردن از آنها ممنوع است.

ماده 14 این کنوانسیون نیز می گوید که با بازداشتی ها و اسرا باید با احترام رفتار کرد به ویژه اسرای زن باید مورد احترام بیشتری قرار گیرند.

جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید که کنوانسیون ژنو مربوط به شرایط جنگی است حال آنکه ما با ایرانی ها در جنگ نیستیم. من حقوقدان نیستیم ولی واضح است که اگر کنوانسیون را خوانده باشید مربوط به شرایط جنگی است و ما با ایران در شرایط جنگ نیستیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است