منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
شناسه خبر: 229076
گروه :خبر
13940608000103_PhotoA

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه گفت که ایران و روسیه برای حل هرچه زودتر بحران سوریه نقش کلیدی دارند و جزء بازیگران اصلی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه گفت که ایران و روسیه برای حل هرچه سریعتر بحران سوریه نقش کلیدی دارند و جزء بازیگران اصلی هستند.

موگرینی تأکید کرد: اگر ما می خواهیم شاهد بهبود اوضاع سیاسی در سوریه و آغاز روند سیاسی انتقال دولت باشیم، باید با بازیگرانی وارد تعامل شویم که نفوذ بسیاری بر دولت سوریه دارند. به همین دلیل است که نقش ایران و روسیه بسیار کلیدی خواهد بود.

وی افزود: نقش روسیه در رفع بحران فعلی در سوریه بسیار مهم و حائز اهمیت است. همگی ما بر این باوریم که در پیشبرد روند سیاسی به رهبری سازمان ملل باید سرمایه گذاری قابل توجهی صورت گیرد و این دلیل اصلی انجام گفت وگوهای دیروز استفان دمیستورا فرستاده ویژه سازمان ملل با وزیر خارجه روسیه در مسکو بود که به اعتقاد من اهمیت بسیاری در این زمینه داشت.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت: زمانی که مسئله متقاعد ساختن دولت سوریه برای مشارکت در این روند سیاسی و مذاکرات بعدی مطرح می شود، روسیه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

موگرینی در پایان تأکید کرد، ترکیه، عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز باید در این روند مشارکت داشته باشند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است