منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
شناسه خبر: 273472
گروه :خبر
13941023000612_Test_PhotoA

اندیشکده آمریکایی نوشت: فرمانده کل قوای ایران و سپاه پاسداران آشکارا نشان دادند‌ که به رد سیاست خارجی آمریکا و حضور نظامی واشنگتن در منطقه حتی با وجود برجام ادامه می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با وجود گذشت دو هفته از ماجرای ورود غیر قانونی تفنگداران آمریکایی به قلمروی آبی ایران و اتفاق‌های رخ داده اندیشکده آمریکایی «امریکن انتر پرایز» در گزارشی جدید به این موضع پرداخت و نوشت: ایران هنوز برای به چالش کشیدن و تحقیر کردن آمریکا ارزش قائل است.

امریکن انتر پرایز در‌آغاز این گزارش نوشت: البته آزاد سازی سریع تفنگداران دریایی آمریکا در 13 ژانویه تغییر رفتار واقعی تاریخی برای جمهوری اسلامی بود. وقتی که ایران در مارس سال 2007،  15 تفنگدار انگلیسی را در حادثه‌ای مشابه دستگیر کرد ، این کشور دو هفته فقط  در این ماجرا تبلیغ می‌کرد. پس چرا ایران نمی‌خواست در این برهه به تشدید رویداد رخ داده همت گمارد؟

*حفاظت از خلیج فارس در دست سپاه است

به نوشته این اندیشکده، در این ماجرا اول این‌که دست کم یکی از قایق‌های آمریکایی مشکل فنی پیدا کرده و بدون اراده وارد قلمروی آبی ایران نزدیک جزیره فارسی شد در حالی‌که مسیر اصلیش کویت به بحرین بود. آن‌گاه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مسئولیت دفاع از خلیج فارس را دارد، این دو قایق و خدمه آن‌ها را دستگیر کرد. این تفنگداران سپس بازداشت شده و بازجویی شده و البته با مهمان نوازی ایران روبرو گشتند.

*مسیر ارتباطی بین تهران، واشنگتن باز شده

امریکن انتر پرایز سپس به برداشت‌های خود از این ماجرا اشاره کرد و نوشت: این رویداد نشان داد که مسیر ارتباطی بین آمریکا و ایران باز است. در جمهوری اسلامی، قوه مجریه ابزار کمی برای نظارت بر امنیت بر کشور دارد. اما نیروهای مسلح ایران از جمله سپاه گزارش‌های خود راه به شخص آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوای ایران و نه شخص ریاست جمهور یا کابینه ارائه می‌دهند. در حالی‌که آمریکا باید نگران این موضوع باشد که «محمد جواد ظریف » وزیر خارجه ایران و تیمش قدرت مذاکره به نمایندگی از ایران را در مذاکرات کنونی صلح سوریه ندارند، اما اینک مسیرهای ارتباط دیپلماتیک برای مواقع ضروری با ایران را می‌شناسیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی