منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴
شناسه خبر: 280203
گروه :خبر
13940107000336_PhotoA

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما نتایج جدیدترین نظرسنجی این مرکز در لبنان را با موضوع میزان محبوبیت کشورهای منطقه و جهان در میان مردم این کشور تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جعفر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما با اشاره به جدیدترین نظرسنجی این مرکز پیرامون بررسی نظر مردم کشور لبنان درباره میزان محبوبیت سایر کشورهای منطقه و جهان گفت: این نظرسنجی از تاریخ 6 الی 11 بهمن به صورت میدانی در شهرهای مختلف کشور لبنان اجرا شده است.

عبدالملکی با بیان اینکه در این نظرسنجی 1200 نفر از ساکنان بالای 18 سال شهرهای بیروت پایتخت لبنان، صور و بعلبک شرکت کرده اند، اظهار داشت: در هر کدام از این شهرها 400 نفر از ساکنان به تفکیک 50 درصد از زنان و 50 درصد از مردان درباره موضوع نظرسنجی مورد سوال قرار گرفته اند.

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما ادامه داد: حدود 11.3 درصد از پاسخگویان در این نظرسنجی دارای تحصیلات ابتدایی، 34.4 راهنمایی، 24.3 درصد دبیرستانی و 27.4 درصد نیز دارای تحصیلات دانشگاهی بودند.

وی با اشاره به نتایج بدست آمده از این نظرسنجی گفت: مردم لبنان در این نظرسنجی نظر خود را به صورت چند جوابی درباره 14 کشور منطقه و جهان اظهار کرده اند و به همین دلیل میزان نتایج بدست آمده از 100 درصد بالاتر رفته است.

عبدالملکی تصریح کرد: بر اساس این نظرسنجی 88 درصد شرکت کنندگان لبنانی، نسبت به جمهوری اسلامی ایران نگرش مثبت و بسیار مثبت دارند.

وی اضافه کرد: بر این اساس، سوریه با 78.1 درصد، روسیه با 73.4 درصد و عراق با 65.2 درصد از جمله محبوب ترین کشورها در بین مردم لبنان پس از ایران بوده و شرکت کنندگان نسبت به آنها نگرش مثبت و بسیار مثبت دارند.

رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سیما افزود: در مقابل شرکت کنندگان لبنانی در این نظرسنجی، نسبت به عربستان سعودی با 88 درصد، آمریکا با 83.3 درصد، 81.4 درصد و قطر با 80.3 درصد، نگرشی منفی و بسیار منفی دارند.

وی با اشاره به آمار تفکیکی این نظرسنجی در سه شهر بیروت، صور و بعلبک، خاطرنشان کرد: نتایج تفکیکی نظرسنجی نشان می دهد که مردم شهر بیروت با 91.3 درصد نسبت به سایر شهرها دارای نگرش مثبت و بسیار مثبت به ایران هستند و شهر بعلبک با 86.7 و صور با 86.1 نیز از این نظر در رتبه های بعدی هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند