منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۸
شناسه خبر: 176027
گروه :خبر
 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

ایران در مذاکرات حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: ایران در این مذاکرات به‌عنوان یک قدرت، حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‎الله شیخ علی خاتمی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته با اشاره به نزدیکی به میلاد با برکت حضرت زهرا(س) با اشاره به سالروز وفات یکی از بانوان تاریخ اظهار داشت: حضرت ام‎البنین مادر و همسر شهید بودند که این روز به‌عنوان روز تکریم همسران و مادران شهدا نام‌گذاری شده است.

وی نقش همسران و مادران شهدا را تأثیرگذار دانست و افزود: محبتی که مادر به فرزندان خود دارد در وجود هیچ‌کس وجود ندارد.

خطیب جمعه زنجان گفت: در دامن مادران پاک و مؤمن فرزندان حضرت روح‎الله، مؤمن و عاشقان سیدالشهدا(ع) در دوران انقلاب و دفاع مقدس سینه خود را سپر کرده در مقابل دشمنان حماسه، عزت آفریدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز قدرت و صلابت جامعه اسلامی در مقابل ابرقدرت‌ها به برکت خون شهدایی است که مادران فرزندان خود را به جبهه‎های حق علیه باطل رفتند، افزود: همسران شهدا و جانبازان بزرگ‌ترین جهاد را انجام دادند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه جانبازان با صلابت در میدان حضور دارند، خاطرنشان کرد: بسیاری از جانبازان با تأسی به ام‎البنین(س) دوران سخت جانبازی را طی می‎کنند.

وی پیام سال مقام معظم رهبری را نقشه راه عنوان کرد و گفت: باید شعار سال تبیین، تفسیر و تحلیل شود و به‌عنوان نقشه راه به این شعار عمل شود.

خطیب جمعه زنجان با بیان اینکه شعار سال برای عمل از سوی دولت و ملت است، تصریح کرد: مذاکرات مشخص کرد که مقام معظم رهبری شعار سال را با چه هدفی انتخاب کرده‎اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه مذاکرات همواره برد- برد است و طرفین تلاش می‎کنند تا امتیازات بیشتری به دست آورند، گفت: شعار سال برای مقابله با توطئه‎های دشمنان نقش کلیدی دارد، چرا که باید در مقابل دشمن همدل، هم‌زبان و یک‌کاسه بود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به دیدگاه‎های مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال گفت: دولت کارگزار ملت و ملت کارفرمای دولت است و هرچه همکاری و صمیمیت بین دولت و ملت بیشتر باشد، کارها بهتر پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری منتقدان دولت همواره در همه دوره‌ها وجود داشته است، افزود: انتقادها باید در چارچوب منطقی باشد، تذکر دادن اشکال ندارد، اما تذکر طوری عنوان شود که اعتماد عمومی را سلب نکند.

خطیب جمعه زنجان با اشاره به اینکه امیدوارم هم دولت و ملت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری را شنیده به آن عمل کنند، افزود: حضور قدرتمند ایران در مذاکرات مثال‌زدنی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه مواضع ایران با تدابیر رهبری در مذاکرات پایدار بود، افزود: پای مذاکره‎کنندگان با ایران در برنامه‎های هسته‎ای لرزان بود.

آیت‎الله خاتمی پذیرش مذاکرات را بزرگ‌ترین موفقیت برای نظام اسلامی از دیدگاه برخی روزنامه‎های آمریکایی عنوان کرد و افزود: ایران در این مذاکرات به‌عنوان یک قدرت، حق غنی‌سازی خود‎ را تثبیت کرد.

وی با بیان اینکه فتوای مقام معظم رهبری مهم‎ترین مسئله بود، افزود: تاریخ انقضای برگه گزینه روی میز اوباما خیلی وقت است به پایان رسیده است.

خطیب جمعه زنجان گفت: باید اوباما به گزینه‎های روی میز ملت ایران نیز نگاه کند، چرا که گزینه‎های روی میز ملت ایران تأثیرگذارتر است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) روشنایی و میوه قلب پیامبر اکرم و فرزندان این حضرت ثمره و میوه قلب آن حضرت بودند، یادآور شد: هر کس حضرت زهرا(ع) را الگوی خود قرار دهد، اهل نجات است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی