منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 258490
گروه :خبر
13940629000466_PhotoA

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در آینده‌ای نزدیک مشکلات تحریم رفع می‌شود که قطعاً این اقدام مسئله بزرگ و بااهمیتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی لاریجانی در مسجد جامع بخش جعفریه شهر مقدس قم و در جمع مردم با اشاره به اهمیت مسئله آبادانی برای کشور گفت: در مکتب ما خدمت به مردم و ایجاد آبادانی جزو وظایف اساسی و اصلی است و قطعاً عزت و سرافرازی ملت ایران در پناه آبادانی شکل می‌گیرد. همچنین با توجه به اینکه استان قم ام‌القرای جهان تشیع است، از این‌رو آبادانی این استان اهمیت بسیاری دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پایداری ملت، جانفشانی شهدا و روحیه مجاهدت مردم موجب شده که کشور در شرایط کنونی از ثبات و امنیت خوبی برخوردار باشد.

وی افزود: ما در چند سال اخیر در عرصه بین‌الملل شاهد شیطنت کشورهای غربی به ویژه آمریکایی‌ها بودیم که حمایت از صدام در جنگ تحمیلی، همچنین ادعاهای مطروحه در 12 سال اخیر در رابطه با مسئله هسته‌ای بخشی از این مسائل بوده که خوشبختانه این بخش هم با ایستادگی ملت به نتیجه رسید و ایران سرفراز از مذاکرات بیرون آمد و توانست دانش هسته‌ای خود را حفظ و غربی‌ها را وادار به برداشتن تحریم‌ها کند که در این ارتباط گام‌هایی برداشته شده و در آینده‌ای نزدیک مشکلات تحریم رفع می‌شود که قطعاً این اقدام مسئله بزرگ و بااهمیتی است.

رئیس مجلس شورای اسلا‌می با اشاره به نقش داهیانه رهبر معظم انقلاب در مسئله هسته‌ای و مسائل مهم منطقه‌ای تصریح کرد: ایران در وضعیت آشفته منطقه خوشبختانه با تدبیر و رفتاری سنجیده عمل کرد، اما کشورهای دیگر در شرایط کنونی با مشکلات امنیتی و تروریستی و مسائل دیگر روبه‌رو هستند. از طرف دیگر زمانی که بحران سوریه آغاز شد، ایران تلاش کرد که به نفع ملت سوریه راه‌حل‌هایی را مطرح کند. در آن زمان عده‌ای در داخل و خارج ایراد گرفتند که چرا ایران در مقابل تروریست ایستاده و هزینه می‌کند، اما امروز همان کشورها و افراد متوجه شده‌اند که ایران رفتاری سنجیده و دقیق داشته و ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل تروریسم یک حرکت درست بوده است، از این‌رو رفتار سنجیده ایران موجب شد که کشور در عرصه منطقه سربلند باشد

لاریجانی ادامه داد: از طرف دیگر در عرصه منطقه، کشورهایی که در گذشته قلدری کرده و اقداماتی را انجام می‌دادند، در شرایط کنونی گرفتار شده و اعلام می‌کنند که بدون ایران ثبات منطقه‌ای امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی مشکل اصلی کشور مسئله اقتصاد است گفت: در حال حاضر مشکلات اقتصادی در کشور وضع پیچیده‌ای به خود گرفته که این مسئله بخشی به علت سوءمدیریت و بخشی به خاطر اعمال تحریم‌ها است که راه‌حل این مسئله تنها ایستادگی و تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید است. از طرفی اگر ما بر روی پای خود بایستیم می‌توانیم از تاثیرگذاری مشکلات بیرونی در ایران جلوگیری کنیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور ادامه داد: در شرایط کنونی برخی مشکلات به علت شیطنت برخی کشورهای منطقه و با پایین آوردن قیمت نفت ایجاد شده است، البته آنها تصور می‌کردند که با این اقدام قدرت چانه‌زنی غرب با ایران در مسئله هسته‌ای بالا می‌رود که این تصور آنها اشتباه بود. در شرایط کنونی قیمت نفت از سوی این کشورها به یک‌چهارم رسیده اما قطعاً‌ جمهوری اسلامی از این گردنه نیز عبور می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم‌‌اکنون برخی پروژه‌های عمرانی در کشور به علت کمبود منابع اعتباری دچار مشکل شده‌‌‌اند، البته در سال‌ گذشته در بخش کشاورزی اعتبارات و منابع مناسبی اختصاص داده شد تا طرح‌های مربوطه به ویژه آبیاری پرفشار اجرایی شود، از این‌رو در بودجه سال 94 اعتباری حدود یک‌هزار میلیارد تومان اختصاص داده شد که این مسئله با توجه به موضوع کم‌آبی در کشور به ویژه در استان قم دارای اهمیت است.

لاریجانی با اعلام اینکه حمایت از بخش کشاورزی مولفه اساسی و اصلی در مسئله تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: به طور حتم با لغو شدن تحریم‌ها، فراغت بیشتری برای حمایت از کشاورزان ایجاد خواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند