منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
شناسه خبر: 336567
گروه :خبر
hormoz
 

ادعای سازمان امنیت داخلی آلمان؛

ایران در حال ساخت سلاح کشتار جمعی است!

سازمان امنیت داخلی آلمان مدعی شده اطلاعات مهمی در دست دارد که نشان می‌دهد ایران همچنان با تمام قدرت می‌کوشد به مواد و وسایلی دست یابد که می‌توانند برای ساخت کلاهک‌های اتمی و موشک‌های حامل پرتاب مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سازمان امنیت داخلی آلمان در گزارش عجیبی مدعی شده که ایران قصد داشته از آلمان فن‌آوری هسته‌ای مرتبط با ساخت بمب اتم بخرد. این گزارش از آن جهت عجیب به نظر می‌رسد که از یک سو یوکیا آمانو فعالیت صلح‌آمیز ایران را تأیید کرده است و از سویی دیگر آمریکا و کشورهای غربی دیگر تاکنون چنین ادعایی را مطرح نکرده‌اند.

 

سازمان امنیت داخلی آلمان مدعی شده اطلاعات مهمی در دست دارد که نشان می‌دهد ایران همچنان با تمام قدرت می‌کوشد به مواد و وسایلی دست یابد که می‌توانند برای ساخت کلاهک‌های اتمی و موشک‌های حامل پرتاب مورد استفاده قرار گیرند.

 

این سازمان مطابق همیشه بدون آنکه دلیل و سندی برای ادعایش ارائه دهد افزوده که آلمان برای خرید‌های هسته‌ای ایران از جذابیت فراوان برخوردار است.

 

 

بخش فارسی دویچه وله نیز که متعلق به وزارت خارجه آلمان است با پوشش این خبر نوشته است: این در حالی است که آمریکا و اتحادیه اروپا بسیاری از تحریم‌ها علیه ایران را پس از نهایی شدن توافق اتمی با این کشور در ژوئیه ۲۰۱۵ رفع کردند زیرا می‌پنداشتند که ایران پس از این توافق بمب اتمی نخواهد ساخت.

 

هفته گذشته سازمان فدرال امنیت داخلی آلمان از تلاش ایران برای دستیابی به فن‌آوری اتمی سخن گفت و حال سازمان امنیت داخلی ایالت نوردراین وستفالن نیز همین موضوع را مطرح کرده است.

 

در گزارش سال ۲۰۱۵ سازمان فدرال امنیت داخلی آلمان که توسط توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، در تاریخ ۲۸ ژوئن امسال (۲۰۱۶) عرضه شد، ادعا شده است: «اگرچه ایران در توافق اتمی با محدود کردن و کنترل برنامه هسته‌ای خود موافقت کرده، اما فعالیتهای غیرقانونی [این کشور] برای “پرولیفراسیون” [دستیابی به فن‌آوری‌ای که می‌تواند در خدمت ساخت سلاح‌های کشتار جمعی باشد] همچنان به لحاظ کمی در سطحی بالا در جریان است.»

 

گزارش عرضه شده در دوسلدورف، مرکز ایالت نوردراین وستفالن آلمان، نیز دربرگیرنده حکایتی مشابه است. گزارش سالانه سازمان امنیت داخلی نوردراین وستفالن توسط رالف یگر، وزیر داخلی این ایالت، روز دوشنبه (۴ ژوئیه / ۱۴ تیر) معرفی شد.

 

“رالف یگر” وزیر داخلی ایالت نوردراین وستفالن

 

در گزارش  سازمان امنیت داخلی ایالت نوردراین وستفالن که توسط “رالف یگر” وزیر داخلی این ایالت، روز دوشنبه (۴ ژوئیه / ۱۴ تیر) قرائت شده، آمده است که نزدیک به دو سوم “تلاش‌های صورت گرفته برای خرید که توسط سازمان امنیت داخلی نوردراین وستفالن شناسایی شده‌اند” در رابطه با برنامه‌‌های ایران بوده‌اند.

 

در این گزارش ادعا شده که تلاش‌های مزبور مشتمل بر ۹۰ مورد فعالیت غیرقانونی برای دسترسی به فن‌آوری‌ای بوده‌اند که در ساخت سلاح‌های اتمی و موشک‌های حامل پرتاب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

 

“یاکوو هاداس-هندلزمان” سفیر رژیم اشغالگر قدس در آلمان، پس از انتشار گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان به روزنامه “تاگس اشپیگل” گفت: «ما مطمئن هستیم که مقامات آلمانی همه اقدامات لازم را انجام خواهند داد و فعالیت‌های غیرقانونی‌ای را که شناسایی کرده‌اند تعقیب خواهند کرد.»

 

سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان افزود که گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان تاییدکننده نظر اسرائیل است که “کافی نیست به ایران اعتماد شود”.

 

همچنین بورکهارد لیشکا، سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون حزب سوسیال دمکرات آلمان، از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران برای خرید فن‌آوری هسته‌ای انتقاد کرد و گفت: «شرط توافق با ایران این است که ایرانی‌ها به طور نامحدود همکاری کنند و مواد اتمی را برای تولید سلاح هسته‌ای غنی‌سازی نکنند. ما ساده‌لوح نیستیم و به دقت بررسی می‌کنیم که آیا ایران به تعهداتش عمل می‌کند یا نه. آلمان بی‌قید و شرط در کنار اسرائیل است و ما اجازه تهدید این کشور[رژیم] از سوی ایران را نمی‌دهیم.»

 

 

فضاسازی جدید آلمانی‌ها در حالی صورت می‌پذیرد که یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران را تأیید کرده است.

 

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی آخرین بار 17 خرداد در گزارشی به شورای حکام گفت که ایران به برجام متعهد بوده است و بازرسان آژانس چندین بار از سایتهای هسته ای ایران بازدید کرده اند. وی همچنین گفت که ایران با بازرسی‌های سرزده نیز موافقت کرده است.

 

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی به شورای حکام اعلام کرد: ایران تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه های مربوطه، به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

 

ضمن آنکه دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و دیگر کشورهای غربی نیز تاکنون ادعای آلمانی‌ها را تأیید نکرده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان