منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
شناسه خبر: 204332
گروه :خبر
13940428000252_PhotoA

سرپرست موقت دفتر سازمان ملل در تهران، ایران را جزء 10 کشور بلاخیز دنیا دانست و گفت: سازمان ملل متحد متعهد به یاری رساندن به ایران در جهت کاهش خطر بلایای طبیعی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرج ناکوزی در سمینار رویکرد کاهش خطر در بلایای طبیعی که صبح امروز در تهران برگزار شد، گفت: بحث کاهش خطر در سراسر دنیا و نقش سازمان ملل در این امر بسیار مؤثر است.

سرپرست موقت دفتر سازمان ملل در تهران تغییرات روزافزون دنیا را عاملی برای افزایش بلایای طبیعی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در میان 10 کشور بلاخیز جهان قرار دارد.

وی ادامه داد: این کشور به شدت نسبت به بلایای طبیعی به خصوص زلزله آسیب‌پذیر است و به همین دلیل رویکرد کاهش خطر و آمادگی مقابله با بحران در برنامه‌ریزی‌های جامع بلندمدت از اهمیت زیادی برخوردار است.

ناکوزی خاطرنشان کرد: در طی دو دهه گذشته با تلاش سازمان ملی مدیریت بحران ایران ظرفیت خود را در مقابله با بحران و کاهش خطرات آن در سطح بین‌المللی و ملی به نحو قابل توجهی افزایش داده است.

وی گفت: این سازمان مسئول کاهش خطرات بحران، پاسخ‌گویی به آن و بازسازی پس از بحران است و دیگر نهادهای ملی نظیر وزارت بهداشت و هلال‌احمر نیز آن را کمک می‌کنند.

سرپرست موقت دفتر سازمان ملل در تهران با بیان اینکه در چارچوب همکاری سازمان ملل با ایران این سازمان موظف به یاری رساندن به دولت ایران در کاهش خطر بحران است، گفت:‌از هرگونه امکان همکاری به شدت استقبال می‌کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی