منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
شناسه خبر: 292954
گروه :خبر
13941219000788_PhotoA
 

وال استریت ژورنال گزارش داد

ایران ترسی از تهدید‌ات آمریکا ندارد

روزنامه آمریکایی نوشت: در حالی‌که «هیلاری کلینتون» نامزد انتخابات آمریکا خواسته است ایران بابت آزمایش‌های موشکی تحریم شود اما تهدید به تحریم تاثیر کمی بر حکومتی دارد که نشان داده است از آمریکا نمی ترسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت: «درحالی‌که هواداران توافق هسته‌ای با ایران ماه گذشته میلادی درباره موفقیت میانه‌روهای نزدیک به «حسن روحانی» رییس جمهور این کشور در انتخابات پارلمانی و مجلس خبرگان دلگرم شدند اما به زودی مشخص شد که میانه روهای ایران آن‌چه را که تبلیغ کرده بودند انجام ندادند و میانه‌رویی به سبک ایران تنها موردی نسبی است.

وال استریت ژورنال نوشت: این امر زمانی‌که شعار به زبان‌های عبری و فارسی بر یک موشک بالستیک نقش بست بسیار واضح تر شد به طوری‌که ایران چهارشنبه هفته جاری موشک‌هایی از فاصله 850 مایلی را از پایگاه موشکی کوهستانی به اهدافی در جنوب شرقی کشور خود (مکران) پرتاب کرد. این درحالی است که اسرائیل تنها 600 مایل با نزدیک‌ترین نقطه‌ در ایران فاصله دارد.

این روزنامه با اشاره به عزم جدی مسئولان ایران در تقویت بنیه موشکی که خلاف میل آمریکا است، نوشت: حسن روحانی در ماه ژانویه نیز آشکارا به وزیر دفاع خود توصیه کرد ساخت و آزمایش موشک‌ها را سرعت بخشند. اقدامی که تحریم‌های جدید دولت آمریکا را در پی داشت.

وال استریت ژورنال نوشت: «هیلاری کلینتون» نامزد انتخابات آمریکا خواسته است ایران بابت آزمایش‌های موشکی تحریم شود اما تهدید به تحریم تاثیر کمی بر رژیمی دارد که نشان داده ترس ناچیزی از آمریکا دارد. این امر به ویژه با توجه به تهدید دائمی ایران در زمینه ترک توافق هسته ای و تکرار پیاپی آن از سوی مقام‌های این کشور درست است.

این روزنامه آمریکایی در خاتمه نوشت: درسی که باید همیشه در کنترل تسلیحاتی از اتحاد جماهیر شوروی دوره برژنف (رییس جمهور سال‌های دور این کشور) تا کره شمالی گرفته شود این است، همانطور که نمی‌توان به یک رژیم با سلاح‌های هسته‌ای اعتماد کرد همچنین نمی‌توان به یک رژیم و توافق برای از میان بردن چنین تجهیزاتی اعتماد کرد. برنامه موشکی ایران آشکارترین مثال تا این تاریخ است که چگونه توافق هسته‌ای توان نظامی ایران را افزایش داده است و مواردی دیگری نیز در این زمینه وجود خواهد داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان