منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
شناسه خبر: 220378
گروه :خبر
karbasian

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه ایران اصلی ترین بازیگر تولید صنعت فولاد در خاورمیانه است افزود: برای ارتقای بیشتر کیفیت معادن در کشور 26 میلیارد دلار سرمایه گذاری تا سال 2020 پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز از کیش ، «مهدی کرباسیان» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان اولین سخنران در این همایش با اشاره به این مطلب که هدف از برگزاری این همایش ترسیم راه و پشتیبانی از صنایع و معادن در ایران است گفت: هم اکنون 9 میلیارد دلار پروژه در زمینه های فلزات داریم و در سال 2020 برنامه چشم انداز ما 26 میلیارد دلار سرمایه گذاری بیشتر است.

 

 

وی در این کنفرانس که تعداد 400 نفر از مدیران و کارشناسان داخلی و خارجی صنعت فولاد در آن حضور داشتند با تاکید بر این در سال 2014 ، 70 پروژه با 69 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده ایم افزود: مطمئن هستیم که « ایمیدور» توان انجام پروژه های بین المللی را دارد و به دلیل خصوصی سازی هایی که قانون در اختیار ما گذاشته است اکثر کارخانه ها یا خصوصی هستند یا در حال خصوصی سازی هستند.

 

 

رئیس هیات عامل ایمیدور ایران را از امن ترین کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه برای سرمایه گذاری به خصوص سرمایه گذاری خارجی برشمرد و اظهار کرد: ایران هم اکنون در بخش فولاد و آهن ، در رده چهاردهم در رده بندی جهانی است با یک ذخیره 2/7 میلیارد تنی و ظرفیت تولید فولاد خام ایران هم اکنون 16 میلیون تن( به روش احیای مستقیم)، سنگ آهن کنستانتره 36/7 میلیون تن، گندله سنگ آهن 22 میلیون تن است.

 

 

وی ادامه داد: در بخش کنستانتره سنگ آهن نیز برنامه دستیابی به ظرفیت 2/66 میلیون تن و گندله سنگ آهن 8/82 میلیون تن پیش بینی شده است و تا سال 1404 ظرفیت تولید فولاد خام را به بیش از 52 میلیوتن تن افزایش خواهیم داد.

 

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با تاکید بر اینکه ایران اصلی ترین بازیگر صنعت فولاد در خاورمیانه و شمال آفریقاست افزود: ایران در ماه جولای( تیر- مرداد) 94 بیش از یک میلیون و دویست هزار تن تولید فولاد داشته است افزود: متاسفانه به دلیل شرایط بازار بد فولاد نتوانستیم بیشتر تولید کنیم.

 

 

وی با بیان اینکه چین در رده اول فولاد جهان قرار دارد در رابطه با قرار گرفتن ایران در رده 14 تولید فولاد در جهان گفت: در ایران نیروی ماهر انسانی در بخش سنگ آهن و فولاد با سال های سال سابقه در این زمینه وجود دارد همچنین وجود زیر ساخت هایی همانند خطوط راه آهن و منابع گاز و گازوئیل و در کنار این موارد امنیت اقتصادی و بازارهای محلی برای تولیدات ایران جایگاه ایران را افزایش داده است.

 

 

کرباسیان با اشاره به اینکه چشم انداز مصرف فولاد در خاورمیانه 76 میلیون تن است افزود : ایران دومین رنگ را از بازار داراست و ترکیه سهم 35 درصدی در این بازار دارد.

 

 

به گفته کرباسیان با برنامه اکتشاف 200هزار کیلومتر مربعی که از زمستان دو سال پیش در ایران آغاز شده است میزان ذخایر معدنی ایران از جمله سنگ آهن بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

 

وی با اشاره به اینکه میزان ذخایر معادن سنگ آهن در سنگان2 /1 میلیارد تن، گل گهر یک میلیارد تن و چادرملو 200 میلیون تن است تاکید کرد: ایران در 5 سال آتی برای کشف ذخایر جدید سنگ آهن 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

 

 

رییس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سرمایه گذاری های جدید ایمیدور در سواحل جنوبی ایران گفت: 6/8 میلیارد یورو در این مناطق سرمایه گذاری خواهد شد که سهم چابهار3/1میلیارد دلار، سهم بندرعباس 3 میلیارد دلار و سهم منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان 800 میلیون دلار است.

 

 

وی با بیان اینکه عربستان با تولید 560هزار تن و مصر با 465 هزار تن در جایگاه دوم و سوم حوزه منا قرار دارند اظهار کرد: در 6 ماه آینده ظرفیت تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن به ترتیب 4 و 2.5 میلیون تن افزایش پیدا خواهد کرد و ایران در هفت ماه ابتدای سال 2015 میلادی بیش از 9.6 میلیون تن فولاد تولید کرده است که این رقم 46 درصد از مجموع تولید این محصول در منطقه منا محسوب می شود.

 

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در مقایسه نرخ انرژی بین کشورهای امریکا، ترکیه و با بیان اینکه نرخ بنزین در ایران 29 سنت است افزود: این رقم 55 درصد کمتر از امریکا و 81 درصد کمتر از ترکیه است.

 

 

وی تاکید کرد: علاوه بر این گاز طبیعی در ایران با نرخ 4سنت عرضه می شود که 58 درصد کمتر از امریکا و 89 درصد کمتر از ترکیه است و هزینه برق (هر کیلو وات ساعت)در ایران 3سنت است که 28درصد کمتر از امریکا و 75 درصد کمتر از ترکیه محاسبه می شود.

 

رییس هیات عامل ایمیدرو با رشد یک میلیارد و دویست میلیون نفری در جمعیت شهرنشینی دنیا تا سال 2030تصریح کرد: مصرف مواد معدنی و محصولات آن از جمله فولاد در حالی افزایش خواهد یافت که کشور چین همچنان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد خواهد ماند.

 

 

وی ادامه داد: کشورهای چین ، هند و خاورمیانه از جمله پیشروهای تولید فولاد در جهان محسوب می شوند.

 

نخستین کنفرانس آهن و فولاد متال بولتن در ایران با حضور مدیران شرکت های بزرگ صنعت فولاد و آهن داخلی و 25 کشور خارجی در مرکز همایش های بین المللی کیش به مدت دو روز به کار خود ادمه می دهد.

 

در این همایش مدیران و کارشناسان داخلی وخارجی، مزیت های سرمایه گذاری در حوزه آهن و فولاد کشور را با مهمترین و جدید ترین محورهای سنگ آهن و طرح های جدیدآن مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

 

برگزاری ۶ نشست تخصصی با موضوعات فولاد ایران، فولاد در جهان و بهترین شیوه های اجرایی، لغو تحریم ها و روابط کاری و تجاری با ایران، سرمایه گذاری و تمین مالی، اطلاعات دقیق و جامع درباره صنایع سنگ آهن ایران و فناوری – بهبود راندمان از موارد مهم در این کنفرانس دو روزه است.

 

 

گفتنی است همزمان با برگزای این همایش نمایشگاه بین المللی با هدف ارائه جدیدترین دستاوردهای نرم افزاری و سخت افزاری در بخش آهن و فولاد برپا شده است.

 

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است