منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
شناسه خبر: 317139
گروه :خبر
82066814-70709978

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت:ایران از یکپارچگی امنیت پروازی در کشورهای عضو ایکائو استقبال می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، صبح امروز در آیین افتتاحیه هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو MRTD که با هدف مقابله با جرائم سازمان یافته و تبادل اطلاعات و تجربیات کشورهای موفق در حوزه اسناد هویتی در مرکز همایش های بین المللی کیش آغاز به کار کرد علی عابد زاده رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه صدورMRTD و ظرفیت سازی در این راستا از موضوعات و چالش‌هایی است که با استفاده از داده های بیومتریک می تواند در این همایش مورد بحث و بررسی قرار گیرد گفت: ایران نیز هم راستا با استراتژی ها و ایکائو کاملا از این دستور العمل حمایت می کند.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشور مایل است در این همایش از تجربیات ایکائو و دیگر شرکت کنندگان به منظور تحق اهداف ایکائو استفاده کند.

عابدزاده با تاکید بر اینکه ایران از یکپارچکی امنیت پروازی بین کشورهای عضو ایکائو استقبال می کند ، اظهار کرد: با توجه بها ین مسئله ما برای اقتصادی کردن فرآیند پروازها در این راستا اقدامات لازم را انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه در این زمینه برای اتصال شبکه شرق و غرب لازم است فعالیت های بیشتری انجام شود افزود: ایران موقعیت منحصر بفردی برای انجام تلاش و کمک در این حوزه دارد و باید این فرصت را مغتنم بشمارد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: ایران در زمینه هوانوردی و ناوبری هوایی در جایگاه ویژه ای قرار دارد و پلی بین شرق و اروپاست.

وی ادامه داد: ایران کوتاهترین مسیرهای هوایی را در اختیار کشورها قرار داده و می تواند موجب افزایش 2 برابری کارشناسی در این زمینه شود.

علی عابدزاده با بیان اینکه ایران 80 فرودگاه عملیاتی دارد که خدمات بین المللی و داخلی ارائه می کنند گفت: پیش بینی می شود فرودگاه امام خمینی(ره) یکی از مراکز مهم توسعه آینده برای فرودگاه های منطقه باشد و برای اجرای عملیاتی بیشتر ظرفیت ما را افزایش دهد و قصد داریم فرودگاه امام را به هاف مهم در منطقه تبدیل کنیم.

در بخش دیگری از این مراسم حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه امنیت یکی از موضوعات مهمی است که ذهن را درگیر کرده و از ضروریات زندگی ما است گفت: صاحبنظران امنیت را بر دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می کنند در حالیکه این دو مقوله ای وابسته هستند و ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات امنیتی امروز چنان گسترده شده است که ذهن بشر را درگیر کرده است ، تصریح کرد: در مسیر رسیدن به امنیت چیزی جز مشارکت جمعی این امر را عملی نمی کند.

ذوالفقاری افزود: ایجاد امنیت بدون تسهیلات و ملزومات توسط دولت ها کامل نخواهد بود و توسعه زیر ساخت ها امنیت داخلی و بین المللی را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مکانیزه سای سیستم های امنیت و توسعه فعالیت های بیومتریک تشخیص هویت را آسان کرده است ، ادامه داد: اغلب تروریست ها با استفاده از مسیر های هوایی اقدام به جابجایی می‌کنند و  این امر نیاز به رسیدگی دارد که،البته خیلی از کشور ها اقدامات خوبی در زمینه‌های الکترونیکی کردن گذرنامه ها انجام داده‌اند و  با استفاده از شناسه های بیومتریکی و اعمال آن در اسناد مسافرتی سبب ارتقای دقت در تردد ها شده اند.

 

مدیر کل امور کنسولی وزارت امور خارجه نیز در بخشی از این مراسم با بیان اینکه تسهیل ارتباطات همزمان با توجه به امنیت مسافرت ها همواره یکی از غدغه های اصلی دست اندرکاران این حوزه است ، تصریح کرد: جهانی شدن سبب افزایش روابط بین المللی شده و انسان ها در شکل های مختلف مانند تجارت اقامت، تحصیل و مهاجرت مرزها را در نوردیده و به دنبال بهترین و راحت ترین وضعیت برای عبور از مقاطع بین المللی هستند.

 

وی افزود: از طرفی دولت‌ها در مقام وظایف حاکمیتی خود حق دارند بر جریان ورود و خروج عموم به کشورشان نظارت و اعمال مدیریت کنند.

 

چگینی با اشاره به گسترش ناامنی و تهدیدات تروریستی همراه با امواج ناخواسته مهاجرت در منطقه به کاهش کنترل بر مهاجران خارجی تاکید کرد.

وی ابراز داشت: ایجاد توازن بین خواسته‌های مردم برای تسهیل ارتباطات و دغدغه دولت‌ها برای حفظ نظم و امنیت و خطوط قرمز خود به یکی از مسائل پیچیده جهان امروز تبدیل شده و جای بسی خوشحالی است که ایکائو  به عنوان یک سازمان غیر نظامی اما بسیار مهم و بین المللی کارنامه موفقی را از این امر به نمایش بگذارند.

چگینی تاکید کرد: تایید هویت و اطمینان از امنیت و سلامت سفرهای بین المللی هم برای اشخاص و هم برای دولت‌ها بسیار مهم شده ودر سازمان ایکائو به این مهم پرداخته است از جمله استفاده از فن آوری‌های جدید در تولید اسناد مسافرتی توجه زیادی شده است.

هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو با حضور بیش از 50 کشورخارجی باهمکاری 4 وزارتخانه، کشور، اطلاعات، سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت امور خارجه و مشارکت سازمان ثبت احوال، قوه قضائیه، دستگاه های عضو ستاد گذرنامه، پلیس ناجا در حوزه تخصصی سناد مسافرتی و هویتی قابل خواندن با ماشین MRTD به مدت سه روز در جزیره کیش در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی