منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
شناسه خبر: 221639
گروه :خبر
13920813001017_PhotoA

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس ضمن بیان اینکه ملت ایران اعتقاد دارند آژانس به وظایف ذاتی خود عمل نکرده، گفت: مهم‌ترین پایه همکاری متقابل اعتماد دو جانبه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی  در نشست امروز کمیسیون ویژه برجام با حضور یوکیو آمانو مدیر کل آژانس بین المللی هسته‌ای با بیان خوشامدگویی گفت: تشکر می‌کنم از قبول دعوت کمیسیون، همچنین از وزارت امور خارجه کشور به این جهت که زمینه نشست را فراهم کرد سپاسگزاری می‌کنم. امروز آغاز دهه دفاع مقدس است و لازم است یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به خاص شهدای هسته ای را گرامی بداریم.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی در ابتدا به اهمیت قوه مقننه در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ابتدا باید اهمیت مجلس شورای اسلامی بر ایران را متذکر شوم و همچنین اهمیت کمیسیون برجام را یادآوری کنم.

وی ادامه داد: انتخاب مستقیم نمایندگان توسط مردم ایران و جایگاه بالای حقوقی مجلس این امکان را فراهم کرده است که نمایندگان مجلس به عنوان سخنگوی مستقیم مردم رشید ایران در سیاست گذاری سایر دستگاه‌ها اثرگذار باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت کمیسیون ویژه بررسی برجام توضیح داد: کمیسیون برجام منتخب نمایندگان مجلس است، اهمیت آن به این خاطر است که هم اعضا به انتخاب وکلای مردم صورت گرفته است و هم در بین اعضای کمیسیون شاهد حضور افراد با ویژگی‌های خاص هستیم به طور مثال در خدمت نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای هیات رئیسه هستیم.

زاکانی افزود: همچنین 3 نفر از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس عضویت کمیسیون ویژه را دارند، در بین اعضای این کمیسیون جمعی از دانشمندان، دانشگاهیان و حوزوی را شاهد هستیم.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در ادامه گفت: مهم‌ترین پایه همکاری و ارتباط متقابل اعتماد دو جانبه است. من قصد دارم در این باره صحبت کنم و سایر همکارانم نکات دیگری را با جنابعالی بیان می‌کنند.

وی ادامه داد: بیانات ما بخشی از دریای دل نگرانی ملت رشید ایران است. ملت ایران و نمایندگان آنان بر این باورند که آژانس بین المللی به وظایف ذاتی خود تاکنون عمل نکرده است.

زاکانی با بیان اینکه آژانس برای کسانی که خادمان را قبول کنند، متکلف شده خدماتی را ارائه کند، تاکید کرد: اما ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بود، مصداق فاجعه آمیز این موضوع زمانی رخ داد که بیماران ایران نیاز به رادیو دارو داشتند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری فاجعه سال 1386 در کشور گفت: در حالی که بیماران ایران نیاز به رادیو دارو داشتند، کشور بلژیک رادیو دارو را قطع کرد، من به عنوان متخصص پزشک هسته ای می‌دانم که مدت های مدیدی 130 مرکز هسته ای کشور تعطیل شده بود.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام همچنین اظهار کرد: زمانی سوخت 20 درصد راکتور تهران رو به پایان بود و وضعیت نامطلوبی داشت اما آژانس در آن زمان به ما کمکی نکرد و مجبور شدیم خودمان سوخت را تامین کنیم البته مسائل متعددی وجود دارد اما به دلیل ذیق وقت از آن‌ها عبور می‌کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است