منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 255404
گروه :خبر
13940630000730_PhotoA

وزیر صنعت و معدن در حاشیه اجلاس وزرای سازمان تجارت جهانی گفت:ایران برای الحاق به سازمان تجارت جهانی تأکید دارد و امیدوار است اعضای سازمان تجارت جهانی برای حمایت از الحاق همه کشورها و تسریع فرایندها مسئولیت خود را ایفا کنند.

به‌گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه اجلاس وزرای سازمان تجارت جهانی با وزیر تجارت خارجی و توسعه فنلاند، وزیر اقتصاد ترکیه و وزیر روابط خارجی برزیل دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار گفت: نتایج مثبت توافق‌های هسته‌ای ایران و1+5 زمینه لازم را برای ارتقای سطح همکاری‌ها فراهم کرده است.
وی افزود: ایران برای پی‌گیری مجدانه الحاق به این سازمان در شرایط جدید تأکید دارد و امیدوار است اعضای سازمان تجارت جهانی از جمله فنلاند برای حمایت از الحاق همه کشورها و تسریع فرایندها از جمله ایران مسئولیت خود را ایفا کنند.
وی با اشاره به تهیه نسخه تجدیدنظر شده گزارش رژیم تجاری توسط ایران تصریح کرد: ایران برای آغاز فرایند الحاق و انجام مذاکرات مربوطه کاملا آمادگی دارد.
نعمت‌زاده در این دیدار همچنین با توجه به تجربه کشور فنلاند در استفاده از انرژی‌های نو بر تمایل طرف ایرانی برای انجام همکاری‌های مشترک در این زمینه تأکید کرد و کار مشترک در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی را مستلزم فعالیت‌های نزدیک و دوجانبه و انجام پروژه‌ها به شیوه مشترک دانست.
وی افزود: ایران برای تقویت همکاری‌ها با اتحادیه اروپا تمایل دارد و امیدوار است با رفع تحریم‌های موجود در آینده نزدیک امکان عملی کردن این اقدامات محقق شود.
در این دیدار خانم توی واکا با اشاره به دیدار اخیر هیات فنلاندی از ایران گفت: نتایج این سفر بسیار مثبت بود و با اقدامات بخش‌های خصوصی ، زمینه همکاری‌ها و فعالیت‌های اقتصادی دو کشور تقویت می شود.
وزیر تجارت فنلاند ضمن استقبال از آمادگی ایران برای آغاز مذاکرات الحاق سازمان تجارت  جهانی گفت: فنلاند متعهد به حمایت از فعالیت مثبت نظام چند جانبه تجاری است و از الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت حمایت می کند.
در ادامه جلسه ضرورت تقویت همکاری‌های بانکی و مبادلات مالی بین دو کشور برای تسهیل فعالیت‌های اقتصادی مورد تأکید قرار گرفت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت