منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۰
شناسه خبر: 183240
گروه :خبر

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو حضور مداوم در بازار جهانی را نشان دهنده کیفیت در خودروهای تولیدی دانست و گفت: با تحقق صدور 30 درصد تولیدات در یک برنامه سه تا پنج ساله، ایران خودرو از ارز دولتی بی نیاز خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، هاشم یکه زارع تولید صنعت خودروی کشور در سال 1404 را سه میلیون دستگاه ذکر کرد که یک میلیون دستگاه آن صادر می شود و گفت: با تولید یک میلیون و 800 هزار از سه میلیون دستگاه هدف گذاری شده برای سال 1404 که مستلزم فراخوان سرمایه گذاری روی صنعت قطعه سازی و ظرفیت سازی است، سهم 54 درصدی ایران خودرو از بازار داخل، به 60 درصد افزایش می یابد.

وی تکیه بر توان جوانان و مهندسان داخلی در طراحی و توسعه محصولات را یک الزام ذکر کرد و گفت: مستقل شدن در این بخش، رویکرد شرکت های خارجی را با ما تغییر می دهد و رابطه از حالت استکباری خارج می شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، از رشد فعالیت مرکز تحقیقات و توسعه محصولات ایران خودرو خبر داد و گفت: بنای ما بر این است که از توان شرکتهای کوچک که با حمایت ایران خودرو ایجاد خواهند شد، در جهت تحقق اهداف خودروساز شدن بهره ببریم.

یکه زارع از عرضه سه محصول جدید با فواصل زمانی شش ماهه خبر داد که یکی از آن ها امسال و دیگری اوایل سال آینده عرضه می شوند. سومین محصول جدید در دست انجام است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خواستار گسترش نشستهای مشترک با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری شد و ضمن اظهار امیدواری نسبت به آینده همکاری فی‌مابین، گفت: با اجرای قدم به قدم برنامه های طراحی، صنعت خودرو از مونتاژکاری خارج و باعث افتخار مملکت می شود.

وی خواستار رفع موانع ورود افراد و ایده ها از بیرون به صنعت خودرو شد و برگزاری مسابقه طراحی بدنه توسط ایران خودرو را یک گام بزرگ در این مسیر ذکر کرد و گفت: 3000 طرح در این مسابقه شرکت کردند که 13 مورد و در نهایت سه مورد انتخاب شد و صاحبان طرح پاداش شایسته خود را دریافت می کنند؛ چرا که یک شرکت خارجی برای این کار، حداقل 500 هزار یورو طلب می کند.

یکه زارع خواستار تشکیل یک کارگروه مشترک با معاونت فناوری ریاست جمهوری و برگزاری نشست مشترک میان آن معاونت با معاونت استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو شد و گفت: در دانشگاه ها نیز مجموعه های نوآوری تشکیل خواهیم داد.

دکتر سورنا ستاری – معاون علمی و فناوری رییس جمهوری – در راس هیاتی از مسوولان این معاونت در ایران خودرو حضور یافت و ضمن گفت و گو با مدیریت ارشد این گروه صنعتی برای توسعه همکاری های فی‌مابین، از سالن های تولیدی و مرکز تحقیقات و توسعه محصولات جدید دیدن کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان