منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۰
شناسه خبر: 256139
گروه :خبر
News

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز:«سامانه رصد و تحلیل آنلاین پایشگر» که به صورت هوشمند به داده کاوی و متن کاوی در فضای مجازی می پردازد در یک فاز تحقیقاتی، به بررسی و تحلیل وب سایت های خبری ایران، از لحاظ تعداد بازدید و همچنین جایگاه آنها از نگاه سایت مشهور الکسا پرداخته است.

در این تحقیق بیش از 700 وب سایت خبری متفاوت مورد رصد و تحلیل قرار گرفته اند. وب سایت هایی که مخصوص جمع آوری خودکار و ماشینی خبرهای منتشر شده توسط دیگر منابع خبری هستند و همچنین وب سایت های خبری فیلتر شده در این آمار حضور ندارند.

طبق آمار «سامانه رصد و تحلیل آنلاین پایشگر» در یک شبانه روز بطور متوسط حدود 60 میلیون بازدید از وب سایت های خبری انجام می پذیرد و متوسط بازدید از صفحات وب سایت های خبری 7/3 صفحه به ازای هر کاربر می باشد. حدود یک سوم کل بازدیدهای روزانه تنها متعلق به ده خبرگزاری است.

سایت ورزش 3 که رتبه 4 الکسای ایران را داراست با متوسط 7 میلیون بازدید روزانه و متوسط 9 صفحه پیج ویو به ازای هر کاربر، برترین وب سایت خبری ایران از لحاظ بازدید است منتها به طور اختصاصی در حوزه خبر کار نمی کند.

در میان وب سایت های خبری که به طور اختصاصی در حوزه خبر فعالیت دارند، سایت خبری تحلیلی تابناک با رتبه الکسای 18 ایران و 1080 جهانی با متوسط بیش از 5 صفحه پیج ویو به ازای هر کاربر، و پس از باشگاه خبرنگاران جوان، در صدر برترین وب سایت های خبری ایران از لحاظ تعداد بازدید صفحات قرار دارد یعنی هر کاربر در هر مرتبه بازدید از این سایت بطور متوسط بیش از 5 خبر را مطالعه می کند و بطور متوسط حدود 8 دقیقه از وقت خود را صرف خواندن اخبار این وب سایت خبری می نماید.

خبرگزاری فارس با رتبه الکسای 12 ایران و 816 جهانی، تنها خبرگزاری ایرانی حاضر در باشگاه هزار تای اول الکساست که با بیش از 3 میلیون بازدید روزانه، پربازدیدترین خبرگزاری ایرانی به شمار می رفت که چند روز پیش جایگاه خود را به باشگاه خبرنگاران جوان داد که الان با رتبه 11 ایران و 1026 جهانی، پربازدید ترین رسانه خبری ایران به شمار می رود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند