منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۱
شناسه خبر: 254068
گروه :خبر
13940923000876_PhotoA

یک موسسه نظر سنجی آمریکایی در تازه‌ترین گزارش از موافقت حداکثری ایرانیان از اقدام‌های دولت کشور خود در حمایت از دولت‌های اسلامی سوریه و عراق و نیز نگرانی در ایجاد محدودیت در برنامه هسته‌ای اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،  موسسه نظر سنجی آمریکایی «زاگبی» در تازه‌ترین گزارش از موافقت حداکثری مردم ایران در حمایت از دولت‌های اسلامی سوریه و عراق اشاره کرد.

 بر اساس این  گزارش، در جدیدترین نظر سنجی موسسه زاگبی آمده است: در خاورمیانه به ویژه مصر و عربستان سعودی (به استثنا لبنان و ترکیه)  اکثرا موافق توافق هسته‌ای ایران با « 1+ 5» نبودند زیرا آن را فاقد اطمینان بخشی در توفق برنامه هسته‌ای ایران نام نهادند. مصر و عربستان سعودی بر این باورند که  رفع تحریم‌ها موجب مداخله این کشور در خاورمیانه می‌شود.

اما در ایران نیز نظرهای متضادی وجود دارد . بسیاری موافق توافق هسته‌ای هستند اما دو سوم نیز از این‌که کشورشان محدودیت در برنامه هسته‌ای را در عوض رهایی از تحریم‌ها پذیرفته ناراحت هستند. درصد قابل توجهی نیز هنوز می‌گویند که کشورشان باید جنگ افزار هسته‌ای را همانند برخی کشورهای دیگر در اختیار داشته باشند.

موسسه زاگبی در ادامه نوشت: هنگامی که از پرسش شوندگان درباره توقعشان از دولت بعد از توفق سئوال شد، آن‌ها در پاسخ گفتند که بهبود اقتصادی و پیشبرد موارد مدنی را خواهانند.

موسسه یاد شده در خاتمه نوشت: اکثر ایرانیان کماکان موافق حمایت دولتشان از حکومت‌های عراق، سوریه و لبنان هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است