منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
شناسه خبر: 199119
گروه :خبر
index
 

گفتگو/رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان خبر داد:

ایران،بیشترین آمار فناوری و تحقیقات در حوزه خلیج فارس دارد

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان گفت:کشور ما در بین کشورهای حوزه خلیج فارس بیشترین آمار تحقیقات و فناوری را دارد لذا می طلبد دیدگاه مسئولین نسبت به اعتبارات پارک علم و فناوری عوض شود.

علی فتی، رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به سیاست های برنامه ششم توسعه پارک علم و فناوری گفت :پارک علم و فناوری استان زیرساخت های خود را برای رونق علم و فناوری از سال 1388 آغاز کرده و با جدیت تمام سیاست های خود را در دست اجرا دارد.

وی با بیان اینکه 31 پارک علم فناوری در کشور فعالیت دارد،اظهار کرد:3 هزارو 500 شرکت فن آوری در کشور فعال است که یک هزار و 570 شرکت آن به  ثبت رسیده است.

فتی  افزود:اکوسیستم نوآوری در کشور باید بستری برای انجام بهتر فعالیت ها علمی و اول شدن در منطقه باشد.

وی تصریح کرد: مقالات ارائه شده از استان هرمزگان رتبه اول را در سطح کشور کسب کرده است لذا این مقالات باید در زندگی یا شاخص فناوری و پژوهش های کاربردی شود تا مشکل گشای مردم و علوم کاربردی باشد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با بیان بودجه تعیین شده از سوی وزارتخانه برای پارک های علم و فناوری کمتر از یک درصد است،عنوان کرد:کشور ما در بین کشورهای حوزه خلیج فارس بیشترین آمار تحقیقات و فناوری را دارد و استان هرمزگان از زیرساخت خوبی برای دستیابی به جایگاه برتر در منطقه را دارد که می طلبد دیدگاه مسئولین نسبت به پارک علم و فناوری عوض شود.

 

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها