منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
شناسه خبر: 316320
گروه :خبر
13940924000118_PhotoA
 

از سوی محققان ایرانی صورت گرفت

ایجاد سرما از طریق انرژی خورشیدی

محققان مرکز رشد واحد پردیس دانشگاه آزاد موفق به ارائه طرحی برای استفاده از انرژی خورشیدی در ایجاد سرمایش شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فرزاد چراغپور محقق مرکز رشد واحد پردیس دانشگاه آزاد گفت: طرح سرمایش خورشیدی یکی از طرح‌های محققان مرکز رشد پردیس دانشگاه آزاد است.

وی افزود: این طرح برای استفاده از انرژی خورشیدی در ایجاد سرمایش استفاده می‌شود و ویژگی فنی اصلی این طرح نیز بهره گیری از سیستم تراکمی برای سرمایش است.

به گفته چراغپور، برخلاف سیستم‌های معمول که از چیلرهای جذبی برای سرمایش استفاده می‌کنند سیستم‌های تراکمی راندمان بالاتری نسبت به سیستم‌های جذبی دارند.

چراغپور اظهار داشت: از این سیستم می‌توان در سیستم‌های سرمایشی ماشین‌های یخچال‌دار یا برای سرمایش کارگاه‌هایی که دسترسی به شبکه برق ندارند استفاده کرد.

این محقق ایرانی گفت: این طرح در حال حاضر در پایان مرحله طراحی است، با توجه به موفقیت در مسابقه شرکت مپنا، بودجه مورد نیاز برای نمونه سازی آن نیز تامین شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور