منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۵
شناسه خبر: 207568
گروه :خبر
 

رئیس انجمن چشم پزشکی خوزستان عنوان کرد؛

ایجاد خشکی و سوزش در چشم با استفاده بیش از حد از موبایل

رئیس انجمن چشم پزشکی استان خوزستان گفت: افراد پس از هر نیم ساعت استفاده از موبایل و کامپیوتر استراحتی داشته باشند، مقداری پلک بزنند و به فاصله دور نگاه کنند تا از خشکی و سوزش در چشم جلوگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دکتر غلامرضا خاتمی‌نیا درباره تاثیرات موبایل و امواج آن بر چشم گفت: از نظر امواج ماوراء صوت بر چشم مطالعه خاصی انجام نشده است اما مشخص شده که صفحه مانیتور کامپیوتر، موبایل و دیگر وسایل ارتباط جمعی بر خشکی چشم تاثیرگذار است.

وی در ادامه افزود: در حالت خشکی چشم، به دلیل کم پلک زدن اشک چشم بخار می‌شود و اگر فرد از قطره چشم استفاده نکند دچار تاری دید خواهد شد، به شکلی که احساس وجود جسم خارجی و قرمزی در چشم و در نهایت سوزش چشم در وی ایجاد خواهد شد.

رئیس انجمن چشم پزشکی استان خوزستان درباره تاثیر موبایل بر نزدیک بینی چشم نیز گفت: با استفاده زیاد از موبایل حدود نیم شماره چشم نزدیک‌ بین‌تر می‌شود.

وی تاکید کرد: استفاده از موبایل خستگی و سر درد در اطراف پیشانی و بالای چشم به ویژه در افرادی که انحراف مخفی دارند را ایجاد می‌کند، به شکلی که فرد احساس بی‌حوصلگی خواهد داشت.

خاتمی‌نیا درباره زمان استفاده مفید از موبایل تصریح کرد: افراد پس از هر نیم ساعت استفاده از موبایل و کامپیوتر استراحتی داشته باشند، مقداری پلک بزنند و به فاصله دور نگاه کنند.

وی درباره تفاوت استفاده از موبایل و کامپیوتر خاطرنشان کرد: از نظر دریافت امواج و صفحه نمایش میان موبایل و صفحه نمایش کامپیوتر تفاوتی وجود ندارد و همه نکاتی که درباره موبایل باید رعایت شود درباره استفاده از کامپیوتر نیز مصداق دارد.

استفاده از لایه محافظتی برای آسیب کمتر به چشم
رئیس انجمن چشم پزشکی استان خوزستان با اشاره به این‌که میان موبایل‌های نسل قدیم و جدید تفاوت وجود دارد، بیان کرد: با استفاده از موبایل نسل جدید چشم افراد تصاویر و نور بیشتری دریافت می‌کنند و مسلماً از این نظر عوارض بیشتری برای چشم وجود دارد اما جدیداً بر روی صفحات نمایشگر کامپیوتر و موبایل با قرار دادن لایه‌ای محافظتی از ورود نورهای مزاحم به چشم جلوگیری می‌شود تا با این روش آسیب را کاهش دهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند