منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
شناسه خبر: 218394
گروه :خبر
image350475

کارشناس سیاسی هرمزگان بیان کرد:ابزارهای سیاسی مورد استفاده غرب برای نفوذ به ایران ایجاد رابطه و تعامل است تا با این روش بتواند در نظام جمهوری اسلامی تاثیر بگذارد و سیاست های نظام را مطابق خود تغییر دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ محمود دارابی،کارشناس سیاسی و مدرس دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس با بیان اینکه از پیش شکل گیری انقلاب اسلامی ایران اختلافات عمیقی در خصوص مسائل داخلی و منطقه ای بین ایران و غرب پیش آمده بود،گفت:ایران به لحاظ سیاسی کشوری پرنفوذ،قدرتمند و تاثیرگذاری در منطقه و سدی غیرقابل نفوذ در برابر خواسته های غرب می باشد از این رو غربی ها از جمله آمریکا با تخریب ایران به دنبال راهی برای نفوذ و دست یابی به منطقه هستند.

 

 

دارابی اظهارکرد: سیاست های غرب برای نابودی ایران و دستیابی به آرمان هایشان نتیجه بخش نبوده و تاکنون نتوانسته ایران را دربرابر غرب تضعیف کند.

 

 

وی با اشاره به هدف اصلی غرب که کاهش قدرت ایران در منطقه است بیان کرد:ابزارهای سیاسی مورد استفاده  غرب برای نفوذ به ایران ایجاد رابطه و تعامل است تا با این روش بتواند در نظام جمهوری اسلامی تاثیر بگذارد و سیاست های نظام را مطابق خود تغییر دهند.

 

 

کارشناس سیاسی هرمزگان با بیان اینکه غرب با استفاده از تفرقه افکنی از نفوذ سیاسی و فرهنگی خود بهره برداری می کند، افزود: ایران جامعه رنگین کمانی و متشکل از اقوام،نژادها و مذاهب مختلف است و غرب سعی دارد از طریق رسانه های خبری ذائقه های ایرانیان را تغییر داده و به اختلافات میان اقوام و قومیت ها مبادرت می ورزد

 

دارابی با اشاره به استفاده بیشتر غربی ها از اختلافات داخلی گفت:در سالهای نه چندان دور اهل تشیع و تسنن دوبال جهان اسلام بوده در کنار هم همزیستی مسالمت آمیزی داشته و نباید به غرب اجازه تحریک و تفرقه افکنی میان  مذاهب را دارد.

 

 

وی گفت: در سالیان اخیر مذاکرات منجر به تعاملات شده و غرب سعی دارد با تعاملات بتوانند زمینه هایی برای نفوذ به کشور را فراهم و دفاترنمایندگی سیاسی خود را در کشور فعال نمایند، مردم را با خواسته های خود همسوکرده تا حمایت هایی در موارد هسته ای داشته باشند.

 

 

دارابی با تاکید بر راههای مقابله با نفوذ غرب افزود:اتحاد میان ملت پادزهری است که باید علیه غرب استفاده شود.

 

 

وی تصریح کرد:آحاد ملت،جریانات سیاسی،اقوام و مذاهب مختلف باید متحد و همدل باشند و هیچ اختلافی نباید بین قومیت ها وجود داشته چنانچه اگر اختلافی ایجاد شد باید به بهترین نحو برطرف و هیچ شکافی بین حاکمیت و ملت نباشد و به جنبش ها اجازه دخالت داده نشود.

 

 

این استاد سیاسی تاکید کرد:خودسازی جریانات سیاسی در رابطه با توافق هسته ای دو  دیدگاه های کاملا خوش بینانه و بدبینانه وجود دارد که هر دو جریان می تواند مضرباشد.

 

 

وی  با تاکید بر هشدارهای مقام معظم رهبری (مد ظله التعالی) گفت: با توجه به اختلافات زیاد و عمیق باغرب توافق و عدم توافق پیش زمینه ای برای نفوذ سیاسی غرب به  ایران می باشد.

 

 

دارابی افزود:اگر هشدارهای سازنده در تعیین مسائل آحاد ملت و جریانات سیاسی نباشد مذاکرات می تواند پیش زمینه ای برای نفوذ غرب باشد لذا با بکار بستن هشدارهای سیاسی لازم همراه با اتخاذ تدبیر  نباید نگران نفوذ غرب به کشور شد.

 

 

کارشناس سیاسی اگر در مذاکرات چهارچوب ها شکسته شده  و از خطوط قرمز نظام عبور کرده باشد باید منتظر مسائل جدیدتر و مذاکره در زمینه های دیگر باشم،خاطرنشان کرد:غرب سیاستی را القا می کند که ایران از موضع گذشته خود کوتاه آمده و اکنون آماده کناره گیری  با جامعه جهانی غرب بوپرداخت یشترین قرابت را داشته باشد این مهم می طلبد تا در راستای چهارچوب هسته ای حرکت کرده و به ان بسنده نماییم در غیر این صورت مذاکره منجر به شکست و تمام دولت از دست خواهد رفت.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است